Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy PenDrive érintetlen -...

Ha egy PenDrive érintetlen - mennyi az élettartalma?

Figyelt kérdés
Szó szerint arra vagyok kíváncsi hogy ha az ember nem használja a fent említett eszközt - bár tudom hogy ilyen ember nincs - akkor meddig lenne képes kitartani az adott környezetben.
2011. dec. 11. 16:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tehát amíg elvan látva árammal, addig képes tárolni?
2011. dec. 11. 18:56
 12/17 anonim ***** válasza:
Mellesleg a mai PenDrive-okban a memória fog utoljára meghalni (a burkolat először). :)
2011. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A mágneses? A mágnesesek áramtól függetlenül képesek megőrizni elég sokáig az adatokat. Egyébként a Flash memóriának sem kell áram az adatok tárolására.
2011. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tegyük fel ott vannak a winyók. Náluk a burkolat védi meg őket a külső mágneses tértől. Ha nem lenne ezen tulajdonságuk, semmit nem érnénk velük, egyáltalán nem lennének biztonságban az adataink.
2011. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy vagyok a témával hogy a szigetelés folyamatos roncsolása - az írás olvasás miatt gondolom - jelenti a legnagyobb problémát a memória élettartalmát illetően.

Mindegy így is sokat okkultam a válaszokból, mégegyszer köszönöm.

2011. dec. 11. 19:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Mit nevezel élettartamnak? Azt, hogy meddig lehet a ráírt adatot olvasni róla, vagy meddig lenne működőképes? A ráírt adatot kb. 10 (talán kicsit több) évig lehetne visszaolvasni róla, annak viszont elvi határa nincs, hogy hány évig lehet működőképes. Amíg fizikailag nem változik meg, addig nincs oka nem működni. Átlagos esetben pedig addig működik egy pendrive, amíg el nem fáradnak a cellák a flash chipben. Ezután már csak olvasni lehet azokat.


---

"Elektromos elven működik, a mágnesesség meg az elektromosság (elektromágnesesség) meg ugye szorosan együtt van, tehát olyan nagy hülyeséget sem írtam az előbb..."


Ilyen durva csúsztatást eddig csak a politika részben láttam :D Sajnos de, hatalmas hülyeséget írtál, ezzel pedig még rá is tettél egy lapáttal.

2011. dec. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ilyen durva csúsztatást eddig csak a politika részben láttam :D Sajnos de, hatalmas hülyeséget írtál, ezzel pedig még rá is tettél egy lapáttal."


Örülök neki, hogy TE sosem tévedsz...

2011. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!