Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Az lenne a bajom hogy vettem egy vinyót és nem tudom felismertetni a géppel ide-s.Mikor csatlakoztatom akárhogy bármelyik alaplapi ide-s csatiba vagy akárhogy jamperolom sehogy nem jo,jamper nélkül sem.Egyszer bejött minden de ujrainditottam utána ugyan ugy semmi.bekapcsol a gép lindul kattan eggyet az alaplap utána meg kiirja hogy ne talál vincsesztert.

de csak egy fekete képernyő jön be és anyi.

meg még az lenne hogy mikor szereltem a gépet menetközbe bedugtam a meghajtót é a gép kikapcsolt de azota ne kapcsol be a meghajto nem pörgeti a lemezt meg ki se adja a tálcát,a led se világit.de néztem fázis ceruzával kap áramot.


2011. dec. 7. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szabad belepiszkálni működés közben. Mikor be volt kapcsolva, és úgy dugtad be a meghajtót, bizonyára hamarabb kapcsolt a +12V, mikor még a +5V nem dolgozott, vagyis kiéghetett. Meg kellene próbálni egy másik winyóval, mondjuk egy haverodéval. Ha az övével megy, akkor kiment a winyó, ha az övével sem, akkor kiment az alaplap. Mikor be van kapcsolva a gép, nem szabad a hardwerekhez nyúlni, nem szabad bedugni egyiket sem. Én egyszer kipróbáltam hogy mi lesz, ha a CD-DVD meghajtó tápkábelét bekapcsolva dugom be, és hát elég nagyot szikrázott. Szerencsére baja nem lett, viszont egy winyó már kiégett volna. Szóval nézd meg, felismer-e más winyót, ha nem akkor sajna az alaplap ment ki.
2011. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de miután megcsinálta ezt a marhaságot hogy menet közbe dugtam be utána még beadta a vinyot de utána megint elment és nem találja meg :S. mit kéne csinálni????
2011. dec. 7. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Igy nincs ötletem, nem lenne jó megint belepiszkálni, mert csak rosszabb lehet. El kell vinni szervizbe. De még kipróbálhatod egy másik winyóval, így megtudhatod hogy jó-e még az alaplap. A saját winyódat meg beletehete egy haverodéba, ha nála megy, akkor az alaplappal lesz a gond.
2011. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!