Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TV Tunerhez (Analóg) T-Home?

TV Tunerhez (Analóg) T-Home?

Figyelt kérdés

Segítsetek please,hogyan tudnám a tv tuneremhez vagy esetleg a videókártyámhoz hozzákötni a t-home-t?

Tuner (Pinnacle 110i Analog)

Videókártya(Geforce 9500gt)


2011. dec. 6. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit a tévébe dugnál, azt dugd a tunerba.
2011. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
scart csatlakozók vagy 3rcl kábelt lehet dugni...a tunerbe meg s-video,radio antenna vagy tv antenna-t lehet csatlakoztatni
2011. dec. 6. 22:11
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor a megfelelő átalakítók kellenek
2011. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
megtudnád mondani hogy milyet vegyek?
2011. dec. 7. 16:38
 5/11 A kérdező kommentje:
mert én nem tudom, mert scart csatlakozóval már a rendes jel megy a tv-be..most ha én veszek egy átalakítót a tv tuner az antennán keresztül keresi a csatornákat,dekódolt jelen hogy fogja keresni a csatornát vagy én ezt nem értem légyszives segitsetek :)
2011. dec. 7. 16:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ha a T-Home kódolt jelet ad, akkor valószínűleg nem tudod a számítógépen befogni az adást, bár lehet, hogy vannak törő szoftverek, ezt nem tudom.


Ha 3 RCA kábelt ki tudsz vezetni a T-Home-ból, akkor a sárga a kép, a másik kettő a hang. Mivel úgy nézem, hogy a 110i-n nincs hang bemenet, hanem a hangkártyáról kell átkötni a hangot, ezért a hang RCA dugóit a hangkártyába kell dugni. (A tuneren a mini-jack dugó a távirányító infrájához van.) Általában a hangkártyán jack bemenet szokott lenni, úgyhogy kell egy olyan átalakító, ami a két (bal, jobb) RCA hangdugóból csinál egy stereo jack dugót. Pár száz forintos dolog, így néz ki:

[link]

[link]

[link]

Viszont mivel a hang a hangkártyába megy, a kép pedig a tunerbe, így lefogadom, hogy felvételkor vagy esetleg csak a nézés során is el fog csúszni a hang a képhez képest, nem lesznek szinkronban. De ki tudja, ki kell próbálni. Nyilván a tévéprogramban ki kell választani, hogy melyik bemeneti jelet akarod lejátszani. Ha RCA-n viszed át a képet, akkor azt kell kiválasztani, plusz még neked valószínűleg a hangot is külön be kell állítani hozz, mivel az a hangkártyán keresztül jön be.

Összességében jobban járnál, ha sima antenna kábelt ki tudnál vezetni a T-Home-ból, mert azt simán rádughatnád a tuner antennacsatlakozójára, azon rajta lenne a kép és a hang egyben. De ha ilyen nincs a T-Home-on, akkor annyi.


A Geforce 9500gt-n nincs semmilyen bemenet tudomásom szerint, úgyhogy ebből a szempontból az nem játszik.


Amúgy szerintem a Pinnacle a legszarabb tuner, tudom, nekem is van, csak a gond volt vele minden szinten, szerencsére már elromlott, úgyhogy megszabadultam tőle, ott lapul a fiók mélyén. :D

2011. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De nem értem ...RCA-t hogy dugjak az antenna kimenetre????
2011. dec. 8. 15:39
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


MOst nézem ezen meg átalakító van...ilyenbe bele megy amit a t-home ba kell dugni...de nemhiszem h menni fog mert kártya kell hozzá itt meg ha csak közvetlen csatlakoztatom rá akkor nemtudom hogy mehet e...de valahol keresek egy ilyen átalakítót

2011. dec. 8. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:
De van rajta RCA bemenet, az a nagy az antenna mellett, oda dugd az RCA-t.
2011. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nincs rajta rca bemenet sem, TV Antenna , Radio antenna, S-VIDEO
2011. dec. 9. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!