Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itt valaki aki olcsón...

Van itt valaki aki olcsón elvállalná a BIOS frissítést az alaplapomon?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Sok BIOS frissítésen túl vagyok már. Régebbi alaplapjaimon mindig DOS alatt frissítettem, mivel úgy gondolom, hogy a Windowsos frissítés eléggé instabil. Szükségem volt a BIOS frissítésre, ezért kiírtam CD-re a BIOS-t, és az awdflash.exe-t. beírtam a bootoló CD-n cd R:\ utána awdflash.exe ott beírtam a bios file elérhetőségét, utána végig ment és kiírta, hogy SIKERES FRISSÍTÉS nyomjam meg az F1-et. Meg is nyomtam. Resetelt. Utána vártam 10 percet még mindig fekete volt a képernyő. Semmi élet. Kapcsoltam ki/be semmi. Áramtalanítottam 10 perc után és bekapcsoltam újra. Utána bejött a BIOS, és el is indítottam a Vista telepítőjét. Utána jöttem rá, hogy valami nem stimmel, mert a hangkártyámat (ami alaplapi) nem látja a windows. De még azt sem írja, hogy ismeretlen eszköz. Semmi. Letöltöttem az everestet és az meg ezt írja: [link]


Így megy a gépem, de szar a bios, mert eléggé instabil.


A kérdésem a következő lenne? Van olyan szakképzett, tapasztalt ember aki olcsón elvállalná a frissítést az alaplapomon?


2011. nov. 28. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kellett a BIOS-al babrálni?

Általában ha valami jól működik, akkor nem szokás megjavítani, ha pedig nem jó, akkor érdemes szakemberhez fordulni.

2011. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiemelnék egy fontos részletet: "Szükségem volt a BIOS frissítésre"
2011. nov. 28. 00:49
 3/6 _Jessy_ ***** válasza:
Vagy csak a BIOS alapbeállításaiban le van tiltva a hangkártya.
2011. nov. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha a fenti belinkelt képet megnézed akkor már lehet látni, hogy nem normális. Amúgy a BIOS-ban a hangkártya opció szürke lett.
2011. nov. 28. 01:59
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Biztos, hogy a megfelelő BIOS -t töltötted le?

Az Everst Home még csak ki sem írja az alaplap típusát. Rakj fel valami olyan progit, amit még fejlesztenek, mondjuk a SIW -et.

2011. nov. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy az alaplapomhoz megfelelő BIOS-t töltöttem le. Az más kérdés, hogy mitől lett ez, ha kiírta, hogy SIKERESEN FRISSÍTETTE!
2011. nov. 28. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!