Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM Probléma? Pontosan mit is...

RAM Probléma? Pontosan mit is jelent az a Dual Channal?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy 2 GB Kingmax DDR3 1600 MHz Ramot!

Már van a gépemben egy Samsung és egy Kingmax ugyan ilyen ram!

Ma amikor beraktam a gépbe a ramot akkor egy kis idő után kék halált kaptam, a játékok alól meg kilépet egy kis idő elteltével exe hibával! Utána próbáltam újrarakni a win7et, de nem engedte, csak hibával! De végül ki vettem belőle az egyiket, és így sikerült! Egyébként többször kaptam böngészés közben is halált!


A vásárolt RAM nem hibás, több programmal is teszteltem!


Az lenne a kérdésem hogy pontosan mit is jelent az a Dual Channal?


Most jelenleg az a RAM van a gépemben amit ma vettem, tehát a 2 kingmax, és tökéletesen megy, semmi probléma vele!


Mi lehet a megoldás?


Az alaplapom típusa: Asrock M3A770DE [link]


A lapomra az van írva hogy Dual Channal! Akkor ez azt jelenti hogy lehet azért nem működik mert kellene mellé még egy RAM? A 4.slotba is?


Valakinek van valami tippje? Köszönöm szépen!


2011. nov. 26. 01:52
 1/4 anonim válasza:
Ha jól értettem a gépedben 3 RAM volt mikor nem ment az alaplapodon színekkel van jelölve a RAM hely direkt azért, hogy úgy rakd egymás mellé a RAMokat + mivel arra még Dual Channel is van írva ezért igen kell egy 4. RAM is gépedbe különben nem fog menni esetleg BIOS-ban letiltod a 3. RAMot, de akkor meg nincs értelme bent lenni a gépben... Remélem tudtam segíteni:)
2011. nov. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Értem!


Érdemes venni bele még +2GB 1600MHz ramot 4100 forintért?

2011. nov. 26. 02:25
 3/4 anonim válasza:
Annak járj utána, hogy operációs rendszered mennyi RAM-t ismer fel:) mert, ha csak 4 esetleg 6gb-t fogad be akkor felesleges 8gb, mert úgy se használja és csak áramot eszik...
2011. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi az hogy az op rendszer mennyi ramot ismer fel?

Az xp 2gigáig ismerte fel a ramot, a win7 már kezeli 2giga felett is! Vagy nem? Nekem win7-em van!

2011. nov. 28. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!