Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook vagy netbook?

Notebook vagy netbook?

Figyelt kérdés
Új laptopot szeretnénk vásárolni, ugyanis egyetemista vagyok és kollégiumban lakom, az internetösszeköttetés meg elengedhetetlen. De nem tudom, hogy melyik lenne jobb, a notebook vagy a netbook? Eddig notebookom volt, de nem volt praktikus cipelés szempontjából, minden héten cipelni oda meg vissza a notebook táskában, ráadásul nehéz is volt, órákra ráadásul nem is vittem, mivel hamar lemerült, és nem bírt ki egy teljes órát. A netbook ennyivel praktikusabb volna, mivel nagyon kicsi, könnyű és sokat kibír. De pont ez benne a negatívum, hogy kicsi, én pedig a laptopon nagyon sok időt töltök főleg filmnézéssel vagy netezéssel, és elég riasztó, hogy olyan kicsiben lássam a képernyőt. Tehát most fogalmam sincs, mitévő legyek, válasszam a kényelmesebb utaztatását vagy a szórakozási lehetőséget (élvezetesebb filmnézés és zenehallgatás). Egyáltalán milyen minőségűek a hangfalak a netbookon? Mert mostanság csak rajta hallgatok zenét.
2011. nov. 18. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Szépen megfogalmaztad mindkettő előnyeit és hátrányait is. A hangszórók minősége típusfüggő, de általánosságban elmondható, hogy a Netbook hangszórója gyengébb minőségű. Bár egy jó fülhallgató ezen segíthet.


Az akkumulátor üzemideje is készülékfüggő, de vannak olyan típusok, amik 7-8 órát is bírnak. Igen, sajnos a kijelző mérete sem a legpraktikusabb. A teljesítménye is általában kisebb, bár ha nem akarsz nagy grafikai igényű játékokat futtatni, akkor megfelelő.


Nekem laptopom és netbookom is van. Az általános tapasztalatom, hogy a napi használat során a laptop kényelmesebb, illetve jobb. Viszont ha magammal kell vinni, akkor a netbookot könnyebb vinni. Így otthon a laptopot használom, magammal a netbookot viszem, amolyan második gépként használom a kicsit.


A leírásodból viszont arra következtetek, hogy szinte mindenhez ezt szeretnéd használni, nem csak internetezésre, de filmek nézésére, meg zenehallgatásra is. Ehhez viszont inkább laptopot javasolok, mint netbookot. A netbook második gépnek tökéletes, de fő gépként egy kicsit kényelmetlen lenne, ha mindenre azt használod.

2011. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!