Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD vétel. Megéri?

SSD vétel. Megéri?

Figyelt kérdés

Konfig:

-i5-2500

-8GB ram

-500GB seagate barracuda 7200.12

-Sapphire HD6870 videókari


Megéri hozzádobni egy ssd-t? Milyen szintű változás lenne?...és a megéri akkor mit ajánlottok?


2011. nov. 18. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még nem éri meg az SSD-t venni, folyamatosan problémák vannak velük, még nincs kiforrva.
2011. nov. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt hallottam Intel chipsetes SSD-t érdemes venni, de ha teheted várj karácsony utánig, mert ilyenkor az árak az égben vannak.
2011. nov. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha van rá kereted mindenképp érdemes venni egyet.
2011. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem ajánlom az SSD-ket. Elsőnek igaza van, még nincs kiforrva a dolog. Nem egy olyan ismerősöm van akik már beruháztak egy ilyenre, és sokan panaszkodnak rá. Jónak jó csak az árát még nem éri meg. Legjobb várni még egy ideig mire már rendesen kiforr a dolog és az ára is csökken. Jobb várni még egy kicsit.
2011. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Panda Péter ***** válasza:

csak néhány gyártó modelljeivel van gond (OCZ, Corsair főleg).

a samsung, kingston meg kifejezetten megbízható, nincs velük gond.

egy ilyen konfigba már mindenképp "illik" SSD-t venni, nem szabad egy ilyen erős procit vinyóval visszafogni.

az ilyen "technológia nem kiforrott" kezdetű duma csak megalapozatlan, üres locsogás.

2011. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most el kell keserítselek ebben Pandának tökéletesen igaza van. Nyugodtan bújj prohardvert hiszen remélhetőleg legalább tudsz magyarul. Ott megtalálható elég sok SSD teszt.

Amúgy szegényt már sajnálom mert mindig csak ezt hánytorgatják neki fel pedig ha szőrszálhasogatóak akarunk lenni az ő mondandója igazabb volt mint a tiétek.

Amúgy meg nem te vagy az az intel fanboy gyerek?

Ha jól gondolom még most bújjál el.

2011. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hart, ez nem hánytorgatás, ez tény. Az ilyen illető nehogy már leszóljon olyanokat akiknek tapasztalatuk van. Mi ez kabaré "a farok csóválja a kutyát"?
2011. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az SSD technológiai kiforottságával nincs baj, a fontos hogy körültekintően válasszon az ember és igen elég sokat dob egy rendszeren.

Az hogy te meg azt a táp vitát linkelted felhánytorgatás hiszen több hónapja volt. Amúgy elhiszem neked hogy Panda hülye ha még csak egy linket adsz.

2011. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nyugi srácok, azért összeveszni nem kell ám :)


Olvasgattam is teszteket, meg nézegettem árakat.


Én amúgy többnyire adok panda véleményére, mert én is szoktam tanácsokat adni olyanokban amikhez értek (az ssd technológia pont nem ilyen), és ott többnyire egy véleményen vagyok pandával.


Amúgy énis az említett hibáktól félek, OCZ-k ről is hallottam ilyesmiket, egyik távoli ismerősnek is SSD van, és néha rendesen működik 1 hónapig, néha meg naponta többször dobál indítás után is teljesen rendszertelenül kékhalálokat.


És az is tényleg érezhető hogy a merevlemez "visszafogja" némileg a gépet, ezért is gondolkodtam valami kisebb 60-90GB körüli SSD-ben rendszerlemezként....OCZ-t meg Kingstont láttam 25-30 ezer forintos árban, ami a jelenlegi merevlemez árak mellett kevésbé tűnik vészenek (adattárolásra meg van egy régebbi 1,5TB-s külső lemezem is).


Köszönöm az eddigi válaszokat, egyelőre még sztem kivárok, azért lassúnak ígysem mondom a gépet, főleg elméleti síkon érdekelt hogy akinek van ssd-je, vagy tapasztalata vele, az mennyire tudja ajánlani.

2011. nov. 18. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:
A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad. Igaza van, látszik a hasznos válaszaiból, annyit hozzátennék, hogy van még aki ért hozzá.
2011. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!