Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen programokat ajánlotok...

Milyen programokat ajánlotok AMD-s procik húzására?

Figyelt kérdés
Szeretném a procim órajelét kicsit megemelni (AMD Sempron 3200+ 1.8 GHz). A Bios-ban próbáltam, de ott nem lehet, mert már maxra vittem a Voltage-t, a szorzót, nameg a frekvenciát is. Everest szerint 3 GHz a max, de én már 2.2-2.4-nek is nagyon örülnék. Jelenleg ha leszedem az oldalát (szobahőm. 30) 35, max 40-re megy fel. Ha 60-on dolgozna, azt sem bánnám, tehát elvileg mehetne néhány MHz.
2011. nov. 16. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Programot? Semmit. Tuningolni Bios-ból kell. Ha neked nem sikerült akkor vagy nagyon gagyi alaplapod van, vagy nem értesz hozzá.

Egyébként a magfeszültséget ne nagyon emelgesd ha nem értesz hozzá, mert meg fogod sütni a procidat.

2011. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A feszültséggel vigyázz, mert ahogy az előttem válaszoló is mondta megsülhet!
2011. nov. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg a maxon, vagyis 1.3V-n megy és úgy ad 40 fokot. Fateromnál a Bios-ban lehet OverClock-olni (+..%, +MHz, stb), de nálam a Bios-ban csak a normál érték maximumát lehet kihozni. A neten vannak progik, csak nem tudom, melyik megbízható, vagy egyáltalán melyik működik. Amúgy egyszer egy progival sikerült a 200-as FSB-t 300-ra állítani, így 1.8-ról felszaladt 2.7 GHz-re (csak nem maradt meg).
2011. nov. 16. 15:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig erre jutottam: AMD OverDrive: Fail to strat, Clockulator: Error!, ClockGen: lefagy. Mit tegyek?
2011. nov. 16. 15:55
 5/7 Panda Péter ***** válasza:

talán nem telhtetlen vadkan/dúvad módjára kéne nekiállni tuningolni. kis lépésekben, ésszel kell haladni, és minden eredményt alaposan letesztelni.

ajánlom a következő topik olvasását, különösen az első hozzászólást!

[link]

2011. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A ClockGen-nek ugyanaz a baja, mint az Nvidia System Tools-nak, lefagy, ha csak 1 MHz-t is emelek. Ez miért van? Gyenge a procim a húzáshoz? Amúgy köszi a linket, elég érdekes: Tuning Kezdőknek SZÁJBARÁGÓSAN.
2011. nov. 16. 17:19
 7/7 A kérdező kommentje:
A telefonos poén elég jó volt... De én azt hittem, Michael Jacksonnak hamarabb volt telefonja..
2011. nov. 16. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!