Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ártok ezzel a laptopom...

Nem ártok ezzel a laptopom akksijának?

Figyelt kérdés

Xp alatt kikapcsoltam, hogy ne legyen 5% akku töltet esetén hibernálás vagy alvó állapot, így még vagy 10-15 percnyi üzemidőt nyertem. Ez azért fontos, mert az akksija már csak mx 50-55 percet bír alapból. Igaz viszont, hogy így a nyert 10-15 perc után hirtelen kikapcsol, mintha csak kihúztam volna a 230-as kábelt. Nem is ez aggaszt, hiszen áramszünet egy asztali gépnél is előfordulhat. Inkább az akksi téfltem, mert ha jól tudom az Li-ion akkuk nagyon érzékenyek a teljes kisütésre. Viszont ezért van bennük egy véddelmi elektronika, ami minimális töltést mindenképpen hagy az akksiban.

Kérdés, hogy a fent említett kiiktatással az akku védelmét kapcsolom ki, vagy inkább az csak az adatok védelmére szolgál, hogy el ne vesszen a memória tartalma?


2011. nov. 11. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az OS nem szól bele abba a minimális töltésbe, de a géped nagyon nem szereti, ha csak úgy levágják, mint a villamosszék a biztosítékot!

G.

2011. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az akkumulátor védelmét nem tudod letiltani, az egy független elektronika és bolondbiztos, adott feszültség alatt egyszerűen leválasztja a cellákat a csatlakozóról. A Li-ion és Li-polimer akksik nem szeretik ha nagyon kisütik őket, minél kevésbé meríted le őket annál tovább bírják majd, tehát az, hogy tökig lemeríted nem tesz jót nekik, de a beépített védelem mindenképp olyan határig engedi csak lemerülni amire még gyárilag fel van készülve, tehát ezzel nem teszed tönkre. Ugyanakkor egy lestrapált akksira már nem érdemes nagyon figyelni, ha 50% alá csökkent a kapacitása, akkor nyugodtan préseld ki a belét, sokáig már úgy sem húzza, nem fogsz már sokat nyerni azzal ha hagysz még benne 5%-ot.
2011. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!