Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék gépet venni. Javaslat?

Szeretnék gépet venni. Javaslat?

Figyelt kérdés

Nos nekem egy nagyon régi gépem van, végül is csak netezésre, és alap dolgokra használom hosszú évek óta, és hála az égnek nem volt vele gond sosem. Szerintem már őskövületnek számít. :)

Fiam drágám már olyan korban van, hogy érdeklik a játékok. Viszont ezen a gépen sok minden nem megy. Ehhez hasonló játékok érdeklik: [link]


Olyan gépet szeretnék, amin ez a játék is megy. Gondoltam jön a karácsony, meglephetném vele, biztosan örülne.

Sok pénzem nincs rá, 10-15 ezer maximum. A teszveszen nézegettem, de sajnos nem igazodom ki rajtuk. Tudnátok nekem ajánlani, hogy melyiket lenne érdemes megvenni? Egyáltalán teszveszről érdemes venni számítógépet?


Köszönöm szépen előre is!


2011. nov. 11. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehhez a játékhoz nem kell olyan erős gép, elég egy egyszerű. talán nem kell ój gépet venni, elég ój dolgokat venni bele. Ha leírná, mi van a gépben, talán tudunk segíteni. Kellene, hogy milyen videókártyája van, mennyi RAM-ja és processzora. A processzort és a RAM-ot úgy nézheti meg, hogy jobbklikk a Sajátgépre, Tulajdonságok és ott írja ezt a kettőt. A videókártyát pedig úgy, hogy jobbklikk az Asztalra, Tulajdonságok, Beállítások fül, Speciáli, Adapter fül és a memória adata kell.
2011. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elírtam, az ój helyett újat akartam, csak kapkodni szoktam.
2011. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon régi a gép. A tulajdonságok:


Intel Pentium III 664 MHz 128 MB RAM és a videó kártya Intel(R) 82810 32 Mb.

2011. nov. 11. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy igen szűk a keret. Ebből, ha teljes használt gépet akarsz, akkor kidobsz egy csomó pénzt nem életbevágó részekre, mint mondjuk a ház. Helyett a mostani gépedből amit lehet fel kéne használni, és egyenként beszerezni az alkatrészeket, azt is használtan, de még így is necces.

Én azért lebeszélnélek róla, gyűjtögetni kéne még hozzá pár ezret, és akkor jóval jobb helyzetben leszel.

2011. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Serintem leglább egy 20-25 ezret rá kellene szánni, de ha lehet akkor inkább 30-at, és akkor már ki lehet fogni olyan gépekt amik megérik ennyiért.


Pl így hirtelen egy ilyesmi:

[link]


Aminek sztem benne kell lenni egy minimum gépben:

-"Core2" vagy "Dual Core" processzor (Celeron E6000-es sorozat pl, stb) vagy ennek megfelelő "Amd Athlon"

-Minimum 1-2 GB memória (Ram)

-Lehetőség szerint ne interált videókártya legyen, erre tippet nem tudok, sokféle van, de pl a linkeltben már egész használható ennyi pénzért.

-Merevlemez is lehetőség szerint legyen minél nagyobb, 80GB körüli az nagyon evés egy mai átlag felhasználónak, 160GB-on már el lehet lenni.


Összességében, 10-15-ért kb 10 éves Pentium 4-est vehetsz, az meg azért nem lesz olyan szintű előrelépés, de ha tovább gyűjtenél és rá tudnál szánni 2x annyit, akkor abból már kijetne egy lyan gép, ami tényleg jelentős előrelépés lehet, és még az újabb játékokkal is elbánik vmilyen szinten.

2011. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!