Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépet kikapcsolása...

A számítógépet kikapcsolása után teljesen áramtalanítani kell? Én teljesen áramtalanítom, lehet hogy nem jól teszem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is kinyomom a hosszabbítómat, szerintem jól tesszük...
2011. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell, sőt valóban rosszul teszed.

Lemerül teljesen az alaplapon lévő akksi, aztán nem fog tudni fölállni a gép.

2011. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én is lekapcsolom az elosztót, csak ezzel van meg a teljes áramtalanítás. Közel 20 éve így csinálom, igaz hogy közben cseréltem már gépet is, de a rendszer-gazda mindig egyetértett vele. A feleségének több géppel működő könyvelő-irodája van, ők is így csinálják.
2011. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is kiszoktam mert mondjuk túláram esetén meghalna hogy a mondjuk 24A/h-s és 23 amper bejön mondjuk akkor neki vége valami miatt.
2011. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom...

Az alaplapon levő gombelemre gondolsz, mert annak meg édesmindegy. Ha lemerül kicseréled, maximum be kell állítanod a BIOS-t, mert alapbeállításokra áll át meg az időt. A gombelem meg nem akkumulátor és azt úgysem tölt a gép áram alatt sem, mert elem. Csak lemerül és csere, ami kb 4-5 évente aktuális. Valaki javítson ki ha nincs igazam...

2011. nov. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, áramtalanítani kell. Lemerül az elem és nem áll fel a rendszer? Csak a BIOS beállítások mennek el meg a rendszeridő. Ha csak F1 gomb lenyomása után megy tovább akkor kell elemet cserélni.
2011. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dominus Detre válasza:

"lemerül az akksi és nem áll föl"

Ez egy nagy *ság. Nagyjából több mint 20 éve léteztek olyan számítógépek amikben még akksi volt és ha lemerültek, akkor tényleg nem állt föl a rendszer, mert a bios elfelejtett mindent, és akkoriban még a Merevlemez sectorjainak számát is be kelllet szépen állítani, ami nélkül nem látta azt a gép.


DE azóta eltelt több, mint húsz év.

1: már nem akksi van amit tölteni kellene, hanem egy gombelem amit ha áramtalanítasz is, max pár évente cseréled, potom 300 forintért (Szerintem megéri az évente kb 1000 Ft helyett amit késznelétben fogyaszt).

2: A bios manapság minden beállítás nélkül is be tudja bootolni a rendszert, max csak elfelejti az időt, de azt meg az OS-ben is be lehet állítani bármikor, gondot nem okoz.


A 21. században pedig már egyenesen ajánlott az áramtalanításuk, lehetőleg az összes készüléké, illetve a töltők kihúzása, ha már nem tölt. Egy átlagos háztartásban (ahol még a töltőt sem húzzák ki) a készenlétben lévő eszközök kb. 2000 forintnyi áramot fogyasztanak el egy hónapban. Ezt ki se merem számolni mennyi felesleges fogyasztást jelent egy országnak CSAK havonta!

2012. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
SZóval kikapcsolás utány nyugodtan lecsapni az elosztót ? :D
2015. okt. 16. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!