Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopok miért balkezeseknek...

A laptopok miért balkezeseknek készülnek?

Figyelt kérdés
Ahányat láttam eddig mind balkezesnek volt kialakítva.
2011. nov. 9. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
?
2011. nov. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt miböl gondolod? Én már elég sok laptopot láttam, de még egyen se vettem volna észre, hoyg balkezeseknek van készitve, söt a fiam balkezes, és neki éppen az a gond, hogy minden jobb kézre áll a gépeken.
2011. nov. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pl. Az egér USB csatlakozója baloldalt van, a kezelő felület /pontos nevét nem tudom/ szintén balra van elhelyezve.

Jobb kezesnek kényelmetlen.

[link]

2011. nov. 9. 08:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a megszokott elrendezés, keress másik laptopot.
2011. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Néhány típus, gondolom tervezési hülyeség miatt, valóban jobb kézhez fújja a meleget, Pl.: FS Amilo 1538a, elég kellemetlen, amikor hajtom.
2011. nov. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bal oldali USB kimenet nem jelenti azt, hogy azon az oldalon is kell lennie az egérnek. A legtöbb egér hosszabb kábellel rendelkezik, ami pont kényelmes, hogy a bal oldalon bedugva, a gép mögött átvezetve a jobb oldalon pont elég szabadságot ad, míg ha bal oldalon lenne bedugva, akkor a kábelt valahova el kell tüntetni, mert akadályoz.

Másik gondod ha jól értem a Touchpad bal oldalra csúszása. Nekem ez egyébként még kényelmesebb is (jobbkezes vagyok), mert nem szemből, hanem kicsit oldalról használom, és akkor jó ki tudom támasztani a kezem a laptop burkolatán.

Mint valaki említett, egy valamire kell figyelni, hogy a hűtő ventilátor merre fújja ki a meleg (esetenként már forró) levegőt. Ha jobbkezes vagy, és jobbra, az nagyon kellemetlen, sőt használhatatlan: meg sem érdemes venni azt a laptopot.

Nem csak belső tartalom alapján kell laptopot választani, hanem a saját ergonómiánkat is figyelembe kell venni.

2011. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hú de hüly e vagy te bäzdmeg!!!

Az usb-t gyártója és géptipusa választja h melyik oldalra teszi! eleve ha jobb oldalt dvd-rom van akkor már nem fér el 8 usb egy hdmi kimenet a töltő és a net kábel helye ezért átrakják a másik oldalra!!!

Az meg h a joypad kicsit el van tolva balra nem azért mert balkezesnek van és ezt a vak is lássa!! ugyanis elárulom neked h a bal kezesek az írást rajzolást leszámítvan majdnem ugyanolyan ügyesek jobb kézzel!!

én bal kezes vagyok mégis amióta világ a világ jobb kézzel használom az egeret mindenhez, ballal nem is tudnám már normálisan.

Tudod a bal kezesek egy jobb kezes világban nőnek fel így aztán megtanulják nagyon ügyesen használni mindkét kezüket!!

Ezért már nem is kell bal kezesre gyártani semmit!!

miért a PS3-mon megfordítod a gombok elrendezését mert bal kezes?? hülyeség.

Amilyen laptopot néztél az csak egy ritka kivétel. amire egyből egy hülye kérdést építettél. mert a többi 4124241 darab laptop nem is hasonlít rá!!

2012. márc. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én laptopomon két USB van a bal oldalon és kettő hátul. Az egeret mindig hátra dugom és kényelmesen elfér jobb oldalt. A DVD egységem is jobb oldalon van (ez erősen gyártófüggő, hogy melyik hova rakja), a meleg levegőt balra fújja és az UTP csatlakozó is bal oldalt van. Ettől jobb elrendezés nekem nem kell.

Szóval keress másik laptopot. Olyanok is vannak, ahol a tapipadot a jobb oldalra helyezték el, arra már senki nem mondhatja, hogy "balkezes gép"

2012. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pj0tr ***** válasza:
A linkelt képen sem balra helyezkedik el a tapipad. Tradícionálisan a space billentyű a középvonal, így ahhoz van igazítva. A laptopokon nem szokott numerikus rész lenni. Szóval ez egy extra laptop ráadásul :D
2012. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!