MSI RG54G3 routeren hogyan lehet portot nyitni?
Találtam egy ilyet, de sajna nem tudok angolul.
" Below you see a list of routers and firewalls. These are the devices that we have written support documents for. These documents provide step-by-step guides on how to setup port forwarding. Our ultimate goal is to have a write up for every hardware router and firewall available and instructions for every application that Internet users have difficulty getting to work through their router or firewall. These guides are provided to help you, but we are in no way responsible for the state of your network. If you encounter any errors in our guides, please let us know by using our Comments page.
If you do not know exactly what you are doing or are having problems, Start Here.
Welcome to our guide list for the MSI RG54G3. Please select the program you are forwarding ports for from the list below. If you encounter any errors in our guides, please let us know by using our Comments page. "
Esetleg annak is nagyon örülnék, ha valaki ebből a lényeget lefordítaná nekem. Előre is köszi!
nos. portot nem kell nyitni, mert a portok alapból nyitva vannak. (ha nem állítgattál el semmit.)
Amire neked valószínűleg szükséged van az a port forward funkció, mert szerver jellegű alkalmazást akarsz futtatni a router mögött (pl. fájlcserélő, ftpszerver stb.)
Csak hogy értsd, mit csinálsz. A router egy vízválasztó a külső és a belső hálózat között. A külső hálózat felől egyetlen egy eszköznek látszik függetlenül attól, hogy hány és milyen eszköz van mögötte. Amikor a routerhez kérés érkezik, akkor ő azzal alapból nem csinál semit, mert nem tudja, hogy a belső hálózaton kinek is kellene elküldenie (ez a kivülről kezdeményezett kommunikációra igaz) Viszont meg lehet neki mondani, hogy bizonyos tipusú kommunikációk (adott porton érkezők) melyik belső hálózatos géphez tartoznak. Ez a port forward, vagy ahogy manapság hívják a virtual server.
Fontos, hogy portot adott ip címre lehet csak továbbítani, azaz első lépésben fix IP-ssé kell tenned a géped. Ez a következőt jelenti:
A számítógépeket egy adott hálózaton belül ip címek azonosítják. Hálózaton belül egy ip címhez csak egy aktív hálózati elem (hálókártya vagy router) tartozhat, illetve egy aktív elemnek csak egy ip címe lehet. A belső hálózaton a router osztja az ip címeket. A külső hálózatról nézve a belső hálózat egyetlen ip cím-nek látszik ez a router ip címe. (pontosabban külső hálózatos ip címe, mert a belső hálózaton is van egy sajátja)
Az első, amit meg kell csinálnod, hogy elérd, a gépéd a routertől mindíg ugyanazt az ip címet kapja.
Ehez először tudnod kell a hálózati kártyád fizikai címét.
XP alatt
Ehez nyisd meg a hálózati kapcsolatokat a gépeden és a keress egy olyat, hogy helyi kapcsolat csatlakoztatva, jobb gomb állapot, támogatás fül részletek, az a számsor kell, ami a fizikai cím mellett áll.
Nyisd meg a router vezérlő felületét és az Advanced fül alatt menj a MAC control opcióra.
pipa az enable és a connection control dobozokba a legördülő allow helyett a másik vsz. deny
(ha másik gépet is akarsz használni a routeren, akkor ezt a lépést azzal is meg kell csinálni majd, kölönben nem fog tudni kapcsolódni)
Namost. Táblázat töltögetés. MAC address-hez a fizikai címet beírni, ip address alá mondjuk ennek a gépnek 10 (másik gépnek másik szám, mondjuk 11 és így tovább). c alatti rublika pipa.
Ezzel azt értük el, hogy egyrészről a fizikai cím segítségével, (ami minden hálózati elemnek különböző), egyértelműen kiosztottunk egy címet, másrészről kizártuk, hogy olyan hálózati eszköz csatlakozzon a hálózathoz, ami nem szerepel itt a listában. Piros pont a biztonságnak. Save természetesen. :)
Na akkor most a tényleges munka. Port forward.
Gyakorlatilag semmi dolgunk színte.
Kell a virtual server menü.
Itt a dolog színte adja magát. Előre az ip-t amit az elöbb beállítottunk, a következő üres, utána a portszám. Protocol marad both, jó az úgy. Rule marad ahogy van.
Itt azt mondtuk, hogy az adott portot az adott ip-re kell továbbítani. Az első port azért maradt üres, mert elvileg lehetséges egy portot egy másikra küldeni (pl. 80-ast a 8080-asra), ekkor a külső port elsőre a helyi hátulra.
mentjük ezt is. Router újraindít, gép ujraindít.
Meg is vagyunk. :)
még valami.
El ne rontsd a fizikai címet, mert ha igen, akkor csak reset után fogsz tudni hozzáférni a routerhez.
Ha több portot is akarsz forwardolni, akkor több sort kell beírnod, ugyanazzal az ip-vel, de különböző portszámokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!