Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitorom már megint besárgu...

A monitorom már megint besárgult, bezöldült mitől lehet?

Figyelt kérdés
Röviden: Kb félévvel ezelőtt a monitorom nagyon besárgult, egy ideig birtam is igy gépezni vele(ami az alaplapra volt kötve), de közben vettem egy videókártyát és amint arra rákötöttem ujra a régi lett a kép, semmi baja nemvolt! Ebből következik hogy a zsinórral semmi baj nemlehet, és semmi egyéb külső ok nemlehet a baj! Tegnap amikor a hálókártyát ujra beletettem a gépembe,összeszereltem a gépet--> bekapcsoltam, mitlátok? a videokártyáról is sárga lett már a kép,sőt már addig fajult a dolog hogy a videókártyás kép nagyon erős neonszínű zöld szint ad! Az alaplapi kép meg sima sárgát...mi a franc lehet ez? A monitornak semmi baja nincs, mert ha külső cuccot kötök rá XBOX360...akkor a monitornak rendes, szép szine van! Szerintetek milehet a baj? Valami az alaplappal? már annyira idegesit ez a dolog, örültem hogy a videókártyáról már nemkell megint a sárga szint nézni, erre már annak is annyi:S És nincs a gépem mellett semmi mágneses dolog sem:( Segitsetek pls
2009. máj. 2. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A monitoroddal van a hiba valoszinü ahova bevan forrasztva a vga kábel ott lazulhatot fel a forrasztás

de okozhassa a monitor egyik a szinekért felelös ic je is

bár lehet hogy pont annak valamelyik lába lazult fel enyhén

én már találkoztam hasonlo hibával

és egy ic csere meghozta gyümölcsét

egy TDA s ic t cseréltem a monitorba

2009. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek előttem szólóval, de ha nincs ilyen komoly probléma, akkor inkább nézd meg, hogy nics -e mágnes a monitorod közelében!!! :P (vagy nézd meg a beállításait :)
2009. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah bocs :| nem olvastam végig :D :S
2009. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak:

A monitornak semmi baja nemlehet, mert most próbáltam más monitorral is a dolgot, és annak is erős neonzöld szín jött be...ugyhogy a gépben lehet valami,öcsém aztmondta h lehet h az alaplap bszodott el...de ilyen dolgokhoz én nemértek

2009. máj. 2. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem most nem az alaplapi videóvezérlőt használod és így is sem jók a szinek?

Ha igen akko rpróbáltad már kvenni és vissza tenni a monitorvezérlőt? Lehet, hgoy amikor a hálókártyát tetted bele akkor kimozdult a videókártya. Vagy alapból nem ér be rendesen a csatlakozóba, mert kicsit lentebb van az alaplap.

2009. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen most kénytelen vagyok az alaplapit használni,mert ez a sárga szín inkább elviselhetőbb mint az a rikitó zöld a kártyásról:S

Énis gondoltam már rá hogy valami ezmozdulhatott, de a kártyát azota már vagy 30x próbálgattam,mindig rendesen a helyén van minden,de akkoris zöld szint ad:S Működött a kártya kb 3 hétig nagyonjól,aztán most nemtudom mivan

2009. máj. 2. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Első hozzászolo vagyok

lehetséges hogy van egy kis hajszál repedésed az alaplapon

:)

probáld meg azt hogy enyhén megnyomkodod az alaplapot

hogy változik e a kép

:)

2009. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szervo01 válasza:

Az is lehet hogy a tápod nem birja,mert ugyanis a hálózati kártya előtt ment rendesen,nem?

Ugye bár mikor beleraktad az is csapolta a tápod,lehet hogy azt kéne kivenni,és akkor próbálni a vidikarit( nem az integráltat)

2015. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!