Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma az új HDD...

Mi lehet a probléma az új HDD beüzemelése során?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki!


Lehet kicsit zagyvának és érthetetlennek fog tűnni a leírásom, de kérlek nézzétek el, nem vagyok profi ebben a témában :).

A problémám a következő. A napokban vettem egy új WD20EARX típusú HDD-t.Ezt az új HDD-t adattárolásra szánom, tehát slavere szeretném állítani, a régi vinyómat pedig meghagyni masternek. A régi merevlemezem Seagate barracuda 7200.10 típusú.

Miután sikeresen összedugtam az alaplappal és a táppal (alaplap: [link] elindul a felismerés,de sajnos a következő hibaüzenetet írja ki: "Primary Master Hard Disk Error" A felismerésnél érdekes módon azt írja, hogy "SATAII-1...IDE HDD". A windows(XP) el se indul, csak a biosba tudok belépni, ahol a csak az új HDD nevét ismeri fel a gép.

Átböngésztem rengeteg fórumot és support oldalt, de nem tudtam rájönni a hiba okára vagy a megoldásra :(. Kérem, akinek van valami ötlete írja meg.

Előre is köszi, Lazlo00.


2011. okt. 16. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

SATA winyóknál nincs slave és master.


Szerintem nincs felrakva a SATA vezérlő drivere. Először is állítsd be, hogy az eddigi winyód legyen az elsődleges boot eszköz. Aztán az Asrock oldaláról töltsd le az XP-hez való alaplapi drivereket.

2011. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már próbáltam én is, innen [link] leszedtem az "inf" fájlt. Már máshol is olvastam, hogy a BIOS lennie kellene egy SATA menüpontnak, de én sehol se találom...Nem tudom, hogy én bénázok-e vagy tényleg nincs.
2011. okt. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!