Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jók az Apple gépei?

Miért jók az Apple gépei?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Állítólag nagyon megbízható minőségi darabok, jól össze vannak rakva.
2011. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Panda Péter ***** válasza:
100%

vannak, akiknek tetszik a külsejük. ez szubjektív, egyébként szerintem is szépek, de egy számítógépnél nálam ez nem elsődleges szempont.

a másik "előny" a MacOS (OS X), ami hivatalosan csak az apple gépein fut. sokan szeretik, mert egyszerű, letisztult, és videó/zene/kép szerkesztéséhez állítólag jó progik vannak rá, sok stúdióban használnak Mac-et.

viszont ennyi, itt kifut a tudomány. hátránya hogy brutálisan drága, főleg egy azonos hardverrel szerelt pc-hez képest.

én amondó vagyok, hogy csak akkor vegyél Mac-et, ha a munkád miatt rá vagy kényszerülve (ergo csak olyan szoftvert tudsz használni ami Mac-only). illetve ha milliomos vagy, és már nem tudod mire költeni a pénzed. bár ez esetben van jobb tippem is :D

2011. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel drága így van pénz a minőségi anyagra, bár ugye az egyik generációs Iphone-al volt így is pofára esés.
2011. okt. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Panda Péter ***** válasza:
51%

megsúgom csibéim, az apple eszközökben a hardver csont ugyanolyan minőségű, mint a konkurenciában, nem azért van a felár.

és nem csak az iPhone4-gyel volt balhé, sok apple termékkel volt szériahiba.

2011. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1, csibéd ám a rossebb.

2, Azért ha rákeresel neten, fórumokon azért a más cégek termékeit jóval többen szidják, hibák miatt.

A samsung legendásan tönkre tud menni, minden előjel nélkül. Habár a hardver gyártók több cégnek is bedolgoznak, azért marhára nem lehet egy kalap alá venni az összeset. Egy hardver cég termékei között van minőségbéli difi.

2011. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Panda Péter ***** válasza:
71%

igen, jóval többen szidják, mert jóval több embernek vannak kommerszebb cuccaik (pl samsung)

egyébként sem értem ezt a samsung-hisztériát nem először hallom itt a gyk-n, holott eddig az életben nem találkoztam vele, pedig sokat mozgok elektronikus kütyük közelében...

apple-nél inkább az az undorító, ahogy egyes hibákhoz hozzáállnak. beszarik a videókártya a félmilliós macbookodban? sebaj, kiadunk hozzá egy szoftveres frissítést, ami ugyanúgy nem segít! meghalt a vinyó az ipododban, de lejárt a garancia? sebaj, rakunk bele másikat a beszerzési ár háromszorosáért! nincs térerő az iphone-odon? ne úgy fogd! oh várjunk csak ez tervezési hiba? dehát a többi gyártó is ilyen, sebaj, kaptok hozzá gumitokot. ez bullshit.

2011. okt. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bp1985 ***** válasza:
Pl ott van a macbook air, ami vékony. Jól néz ki, de az msi-nek ugyanúgy van vékony notija, harmadáron. Az osx-el kapcsolatban nincs nagyon infóm, nem használtam mac-es gépet. Haverom, aki dj, ő egy macbook pro-ról nyomja a dolgot, mert stabil. Nem fagy be, legalábbis nehezebben, mint egy xp, vagy 7.
2011. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a másik "előny" a MacOS (OS X), ami hivatalosan csak az apple gépein fut"


Egy PC-re is ugyanúgy feldobhatod.


"sokan szeretik, mert egyszerű, letisztult, és videó/zene/kép szerkesztéséhez állítólag jó progik vannak rá, sok stúdióban használnak Mac-et."


Az a legszebb hogy jó ideig nem támogatta a 64 bitet és így is ezt használták a stúdiók. De amúgy teljesen jó progik vannak PC-re is.


"igen, jóval többen szidják, mert jóval több embernek vannak kommerszebb cuccaik (pl samsung)"


Bizony a felhasználók 90%-a PC-vel rendelkezik.


"Nem fagy be, legalábbis nehezebben, mint egy xp, vagy 7."


Hát az is be tud fagyni. Ha nagyon stabil rendszer kell akkor még mindig ott a UNIX vagy valamelyik Linux. Ubuntura is megvannak a programok vagy hát azok alternatívái ha pedig nagyon az adott program kell akkor ott a Wine.


Tulajdonképpen: Aránytalanul drága. És szar az összeállítás. Lehet hogy csak 2 kábel lesz az asztalodon de ha mondjuk elromlik a webkamera akkor búcsút mondhatsz a monitorodnak is mert azt is viheted szervizbe. Ha még vannak olyan emberek akik annyira hülyék hogy azt a metódust nem tudják megcsinálni hogy a "tééééglalap alakú csatlakozót a tééééglalap alakúúúú bemenetre kell rátoszni" akkor azok ássák el magukat. Ugyanis sokan csak ezért vesznek mac-et, mert ott van 2 bemenet meg 2 kábel...

2011. okt. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amiért én nem szeretem az a "beltenyészet". Leginkább a saját cuccaikkal kompatibilisek. Csak iTunes stb...
2011. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva:

Ki mondta neked hogy jók az Apple gépei?

Egyszerüen drágák és ami drága az jó ez van a köztudatban. Amugy pedig nem jó "apró" játékszerei a gazdagoknak enyi.

2011. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!