Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszú spórolás után eljött...

Hosszú spórolás után eljött az idő egy gépre. A lentieket figyelembe véve ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

A keret 170 ezer forint, ezt a gépre szánom, monitor külön forrásból. Alap felhasználó vagyok, filmezek, használok pár tervező programot (autocad, axis, nemetschek) az egyetemi beadandókhoz, és egyedüli játékként counter strike source-al tolom, de azt szeretem ha full-on megy, fix min. 100 fps-el. SSD-t egyelőre hanyagolom. A gépet november első hetében venném meg, mivel nem vagyok a hetente alkatrészt cserélgetős típus, ezért picit hoszabb távra (4-5 év) tervezem a configot.

Kérdéseim:

1. Túltettem magam, a kezdeti laptop vs. asztali dilemmán, utóbbi győzött. Most AMD X6 vs. Intel i5 2500k van a színen. Kell e 6 mag, kihasználnám e; miért ne venném meg, ha a 4 magos áráért megkapom?

2. Memória legyen 1333-as, vagy nyúljak bele az 1600-asba?

3. Alaplapoknál mit nézzek? Kell nekem 35 ezer forintos, vagy bőven elég egy 20 ezres is?

4. Tápegységnek 500 w-os elég?

5. Ha 24-es monitort veszek, akkor ugyanazon program full high-on ugyanolyan tulajdonsággal fog rajta futni, mint egy 19-esen, vagy gyengébb lesz?

6. A fentiek alapján össze tudtok nekem rakni egy configot?


2011. okt. 10. 00:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nekem csak ez a 3 progi ami a sulihoz kell.

Olyan igényem van, hogy a css hibátlanul fusson, ne akadozzon.

2011. okt. 10. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!