Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új netbookomba kaptam 16GB-os...

Új netbookomba kaptam 16GB-os (hc) SD kártyát. De valamiértmégis azt írja ki hogy nincs hely a lemezen mikor le akarok tölteni filmet, zenét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elöször még tudtam rakni rá de má akkor is korán írta ki hogy nincs több hely. Most mindent letöröltem róla és még így sem engedi. A saját tárhelyéről meg nemis engedi át rakni. :S
2011. okt. 2. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Fájlrendszere? Ha FAT32, akkor a fájlkorlát 4GB. Ez azt jelenti, hogy ekkora vagy ettől nagyobb méretet a fájlrendszer nem képes kezelni.

Megoldás ha formázod, és formázás során NTFS vagy ExFAT fájlrendszert adsz neki, így ez a korlát megszűnik (kitolódik jóval nagyobbra).

2011. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én nem tudomhogy hogyan kell, eltudnád mondani?
2011. okt. 2. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Lemezek közt job klik az sd kártyára (sajátgépben, számítógép)

és ot a listâban van a formázâs

és ot fájlrendszernek FAT32 lesz ezt átrakod másikra exFAT aztán formázás ra lent és kész

de elöször ments róla mindent ami kel!

2011. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

elfelejtettem mondani hogy LINUXom van. de megtaláltam és ilyenek vannak :

-kompatibilis mindennel FAT (ezen van alapbol)

-Linux-kompatibilis (ext2)

-Linux-kompatibilis (ext4)

melyik lehet a jó ?

2011. okt. 2. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Windows-Linux-stb... között jó a FAT, de akkor ez a fájlméretkorlát meg fog maradni, ami nem minden esetben jó.

Ext fájlrendszert a Linux használ, amit a Windows nem fog látni alapesetben.


Ha maradsz a Linux alatti formázásnál, akkor választanod kell, vagy csak ez alatt akarod használni, vagy más alatt is méretkorláttal. Ha van Windowsod, próbáld az alatt NTFS-re formázni, nekem amíg Ubuntum volt, látta az NTFS-partíciókat, akkor az NTFS flash drive-ot is látnia kell.

2011. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!