Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerelés után nem kap jelet a...

Szerelés után nem kap jelet a monitor. Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Házat cseréltem, elvileg mindent jól dugtam össze. A gép bekapcsolásakor mennek a ventillátorok, a merevlemez, nyitogatható a CD-ROM stb., gyakorlatilag úgy tűnik, hogy minden megy, a monitor viszont nem kap jelet.

Gondoltam video kártya hibára (ami egyébként kb. 1 hónapos), ezért kipróbáltam az integrált kártyával is, azzal is ugyanez a helyzet. A monitorra kezdtem gyanakodni, de a laptopomra dugva semmi baja.


Sajnos nincsenek cserealkatrészeim, így még nem tudtam minden más hardvert kipróbálgatni, de megmozgattam a procit, kiszedegettem a memóriákat egyesével, nem segített.


Mi lehet a gond, illetve mivel lehet még próbálkozni?


2011. okt. 1. 10:10
 1/1 MaXXeGee ***** válasza:
Ha a házzal együtt tápot is cseréltél, akkor az is egy esélyes hibalehetőség. Ha nem, akkor szedj ki mindent az alaplapról, csinálj egy BIOS reset-et (kiveszed a gombelemet az alaplapról, és az elemtartó pólusait egy fém tárgyal (vezetővel) összeérinted) mindezt kikapcsolt áramtalanított állapotban tedd. Várj vele pár percet, tedd vissza az elemet. tedd vissza a procit ( kend meg hővezető pasztával és a hűtését is tedd rá), egy ramot, és a tápellátást biztosítsd az alaplapon. Ennyi alapvetően elég egy konfig indulásához. (ha van segéd táp és kell, azt is dugd rá)Ha így sem indul, akkor sikerült valami hardveres hibát összehozni. Ha így elindul, akkor egyesével kezd el rátenni a többi alkotórész. további ram, videókártya, optikai meghajtók, merevlemez. Ésszerű ebben a sorrendben, és minden indulásnál belépni a bios-ba és megnézni, hogy felismerte e az újonnan csatlakoztatott eszközt.
2011. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!