Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Be tudom bizonyítani, hogy...

Be tudom bizonyítani, hogy valaki rendszeresen bele nézeget a laptopomba? Mellesleg tudom ki az illető csak bizonyíték kell.

Figyelt kérdés
Ezt valahol meg lehet nézni? Valami bekapcsolási dátumot, vagy valamit.
2009. ápr. 27. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Lenne egy nagyon alap kérdésem: nincs saját felhasználói fókod a saját laptopodon? :S Akkor nagyon gyorsan hozz létre egyet, és védd le jelszóval... Ha valaki nem akarja, hogy a saját adatait, fájljait bizergálják, akkor ezt csinálja ;)


A kérdésre válaszolva: nem, azért nem lehet bebizonyítani, mert maximum azt tudod megnézni, hogy mióta megy a gép, tehát az utolsó bekapcsolástól számított hány órája, de hogy ki lépett be, azt nem tudod meg... :) És ez még csak nem is bizonyít semmit, maximum azt, hogy a gépet bekapcsolták ennyi és ennyi ideje... Ehhez egy progit kell leszedni, sajnos most nem tudom megmondani a nevét, de ez a progi készít egy log fájl, amiben benne van, hogy ki, és mikortól meddig használta a gépedet...

2009. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De ha van saját felhasználói fiókod, és azzal be tud lépni, akkor hiába nézed meg, hogy ki lépett be, hiszen téged fog írni, mint belépőt... De ha jelszavazod, nem fog tudni belépni... ;) Ja, ha meg saját fiókja van az illetőnek, akkor meg úgysem tud a te dolgaidba belenyúlni... :)
2009. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előzőekhez hozzávűzve: Inkább BIOS jelszót állítanék be laptopon, hogy a gépet se nagyon tudja más birizgálni.
2009. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első kettő hozzászóló vagyok: igen, a BIOS jelszó is nagyon jó ötlet, valamint, ha még mindig nem érzed biztonságban az adataidat, a legfontosabb dokumentumokat akár egyenként is le lehet jelszóval védeni egy icipici programmal, ha érdekel, küldj egy emilt (privit) és elküldöm neked a programot... :)
2009. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nos, én letennék a laptoppal szemben egy mozgásérzékelős megfigyelő kamerát. Nekem ez vált be, amikor valaki a melóhelyen megdézsmálta a joghurtkészletemet a hűtőből. Elküldtem neki a videofelvételt, azóta előre köszön.
2009. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válasz nagyon tetszik :) :)
2009. ápr. 29. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!