Egy számítógépben milyen alkatrészeket lehet hűteni? És milyen hűtési eljárások, módok, fajták vannak? Felsorolnátok? Leírások linkjei is elég.
Hűteni kell a processzort, általában nagy tömegű és nagy felületű jó hővezető hűtőbordával intenzív levegő áramoltatással (ventillátor). Vagy van hőcsöves (hőszivattyús) hűtő aminek az egyik oldala hideg a másik oldalon adja le a meleget ahol ventillátor húti. Hasonló elven működik mint egy hűtő, vagyis van egy áramoltatott hűtőközeg a csőben ami párolgáskor hőt von el, mivel gázneművé változik, majd amikor leadja a fölösleges hőt ismét folyékonnyá válik és beindul az áramlás, vagyis a hűtés.
Van még a pertié elemes hűtés ami egy olyan speciális fém ütvözet ami elektromos áram hatására hőt von el a felületről. Itt is a melegebb oldalt hűteni kell valamivel (vagy nagy felületű hő leadás vagy áramoltatott levegő).
Aztán hűteni kell a hálózati tápegységet, ezt szinte minden esetben ventillátorral végzik.
A gép többi melegedő alkatrészét (videó kártya, alaplap cipset IC, winchester(ek)) hűtését a hárban áramló levegő (amit a táp ventillátor szív keresztül a PC házon) végzi.
Ezért nem célszerű levenni a PC oldalát. Az tévhit, hogy akkor jobban hül minden.
Esetleg ha nagy a hőtermelése a gépnek akkor a ház hátuljára is szoktak egy ventillátort tenni.
Csak egy kis kiegészítés a ház oldalával kapcsolatban: igenis jobban hűl a gép, mint oldallal (szkeptikusok megmérhetik nyugodtan), viszont sokkal több por, kosz kerül be a gépbe, és ezáltal könnyebben mennek tönkre az alkatrészek.
A többivel lényegében egyetértek.
Köszönöm az eddigi válaszokat.
Van esetleg még más egyéb hűtési mód, még ha nagyon ritka is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!