Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NTLDR hiányzik. Segítséég?!

NTLDR hiányzik. Segítséég?!

Figyelt kérdés

Szóval bekapcsolom a gépem és ez a hiba üzenet jön: NTDLR hiányzik. Tegnap csináltam azt,hogy partíciókra osztottam a meghajtót, akkor kikapcsoltam me meg már ez az üzenet várt. Utánaolvastam kicsit de őszintén szólva nem igazán értem a problémát. Lehet,hogy a Biosban meg kell változatatni a "Boot priority ordert"? Ott ez van: 1. USB FDC

2. USB KEY

3. USB HDD

4. USB CDROM

5. SATA ODD: Optiarc DVD RW AD-7640S-(S

6. SATA HDD: ST9250827AS - (S1)

7. PCI BEV: Realtek Bott Agent


2011. szept. 25. 09:07
1 2
 11/17 Jenci ***** válasza:

Nem tudom,hogy osztogattad,de valószínű,hogy a rendszer partícióhoz is sikerült hozzányúlnod.Innen eltünt az NTLDR egy másik partícióra és ezért nem tudod a gépet elindítani.Nem tudja a BIOS,hogy melyik partícióról indítsa a rendszert.Esetleg meg lehet próbálni egy lemezkezelővel visszaállítani a partíciókat de nem biztos,hogy sikerűl.

Szerintem telepítsd újra a gépet.

2011. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Jenci ***** válasza:

Az előző vagyok.

Meg lehetne próbálni még egy Linux telepítőröl indítani a gépet--de gondolom ilyen sincs.Megkeresni a boot.ini és ntlrd fájlokat és visszamásolni illetve szerkeszteni.De egyszerűbb,ha újrarakod az egészet.

2011. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdezö,mi,az hogy telepitöt pendrivera másoltad? iso t rámasoltad? vagy iso tartalmát? vagy a telepitö dvd tartalma gépen van ? és azt teted rá?

szóval az még igy nem fog bootolni

kel szerezned egy bootolos dolgot és azal javitsast végezned

windows boot szektorát viszarakni vele

particionálgatni hiába fogsz linuxal

most windows os dolog kel

persze ha van ere linuxba valami program az jó lene de mint irták,kétlem hogy ezel akarsz vacakolni mert ha linuxos pendrivet tudsz szerezni,akor windows 7 est is nem?

2011. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Netről töltöttem le a windows 7et,ez lett pendrivera rakva és onnan lett feltelepítva,most erről próbáltam bootolni. Megvárom,hogy hazaérjen a férfi a házhoz,hátha tud valami okosat mondani...:) Köszönöm a válaszokat próbálkozom vele,ha nem megy,akkor még írok.
2011. szept. 25. 10:32
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi,végülis újra lett telepítve a windows.
2011. szept. 26. 22:27
 16/17 anonim ***** válasza:

hát igen az a legjobb:) ártani nem árt

csak majd nem particionálgas féktelenül:)

2011. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
mostantól nem fogok:D
2011. szept. 27. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!