Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Grafikusnak minek 2 magos...

Grafikusnak minek 2 magos procinál és egy 4 gb-os ramnál jobb gép?

Figyelt kérdés
elég sokat olvastam kérdést, választ, hogy bizony 4 gb ram, meg isten tudja milyen hiper-szuper í7-es proci kell ám. nekem egy 2 magos, 4 gb ramos gépem van és tudok vele ps-ezni. igaz indesign és illustrator még nem futott rajta túl sokat, de annál se akadt be. akkor minek/miért jobb gépet? mitől jobb mint az enyém, azonkívül, hogy a legújabb meg gyorsabb(egyáltalán)? 16 mb-os a vinyóm, ez se egy sz*r. szóval nekem ez kicsit zavaros.
2011. szept. 22. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért mert igy nem vagy grafikus mert nincs 4ghz 8magos procid meg 32giga ramod és már nem vagy menő...legalábbis ezért mondják, de szerintem hülyeség egy feleglegesen nagy gép,ez olyan mint hogy a gazdagoknak nem elág 1 BMX x5-ös, nekik egy ferrari kell pedig semmivel se jobb, azon kívül, hogy menőbb
2011. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg az illustrator az én 1magosommal is jól ment, (2.8ghz / 2giga ram) azzal de lesz gondod
2011. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azzal se*
2011. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Grafikus az is, aki 3dsmax-ban néhányperces fullHD animációkat készít. És nem mindegy, hogy 1 nap vagy két hét amíg lerendereli a videót.
2011. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt a különbség a profi és az amatőr között.

Van, aki szerint egy ötvenezres fényképezőgép is csodás képeket csinál, egy profinak viszont a végletekben kell gondolkodnia, és a meglátása is már a dolgokról. Neki még a milliós is belépőszintűnek számít.

Ahol igazán számítanak az általad feleslegesnek tartott paraméterek, azok a kereskedelmi forgalomba nem is kerülő, saját csapattal leprogramozott szoftverek, amikkel még a tágnak tűnő határokat is feszegetik.

Náluk az idő pénz, nagyobb és gyorsabb kevesebb időt, és több pénzt eredményez, míg a késedelem kudarcot.

Kisebb házi vállalkozásoknál persze megfelelő a gyengébb gép.

2011. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

csupán ott kezdődött nálam a kérdés..; hogy nővérem egy nagyobb hő-hang szigeteléssel foglalkozó cég pl nem fizeti neki a gépet, csak a programot, DE abból se a legújabbat.

Ő ilyen géppel dolgozik és csinál: arculattervezés, grafikák, webdesign, kiadványszerkesztés, és szerinte (is) elég egy ilyen gép. sőt neki még gyengébb a gépe. és nem csak ennél a cégnél megbízott, több megrendelést kap évente.

értem, hogy bent cégnél korszerűsítenek és kell a jobb, de itthonra minek?

2011. szept. 22. 11:29
 7/7 A kérdező kommentje:

mondjuk van aki haza viszi a munkáját. igaz, ez a szakma leginkább itthonra van bízva. ellenben még mindig nem értem miért lenne szükségem jobbra?! ha kapnék egy olyan választ egy olyan embertől, aki tényszerűen, logikára építve, és mellesleg be is bizonyítja, akkor azt mondom, na igen, akkor lehet érdemes lenne jobbítani.

lehet makacsság, csak ez mind pénzbe kikerül, és én pl 20 évesen nem tehetem meg munka nélkül egyenlőre, hogy kifizessek egy processzort akár, és még nem beszültünk a többiről. persze, nem mintha nem tudtam volna, és meglepetésként ért volna. csak még mindig szkeptikus vagyok.

2011. szept. 22. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!