Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet két gépet hálózat...

Vikotrot kérdése:

Hogyan lehet két gépet hálózatba kapcsolni modemen keresztül? De bármi egyéb ötlet is nagyszerűen jönne, mert adatátvitelt szeretnék lerendezni.

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen operációs rendszer van gépeken? Mert tapasztalatom szerint, ha két gép közül legalább az egyik win7-es, akkor egy sima UTP kábellel való összekötés esetén is működött az adatátvitel, mert a gépek megtalálták egymást.
2011. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 legendavagyok01 ***** válasza:
Két gépet legegyszerűbb utp keresztkötésű (bár lehet, már az egyenessel is megy) kábellel összekötni.
2011. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mind a kettő win xp. Annyi, hogy régebben meg tudtam csinálni, hogy létrehozott a másik gép által elérhető mappát, amit a dokumentumokban jelentetett meg, de elfelejtettem... Ha jól emlékszem egy új hálózatot hoztam létre.De kérlek segítsetek...
2011. szept. 22. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Tedd hálózatba a két gépet: kösd őket össze közvetlenül egy kábellel, vagy mindkettőt csatlakoztasd egy routerhez. Ha ez meg van, akkor ellenőrizd a gépek ip címét. (Hálózati kapcsolatok/Állapot). Ha az ip címek csak az utolsó számban térnek el, az jó jel. Ekkor tapasztalatom szerint várni kell, mert valami miatt az XP-s gépek nehezen veszik észre egymást. (Nem látja a másik gépet, bármit is csinálok, aztán 10 perc múlva, igen, pedig hozzá se nyúltam)

A mappa megosztásához pedig a mappán jobb klikk, megosztás, és ott be állítani, hogy megosztás, és be jelölni, hogy más is írhatja.

2011. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!