Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router összekötése Wifi...

Router összekötése Wifi routerrel. Ezt most hogy?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy van egy (ST LAB)routerem amit összekötöttem a (TP-LINK) wifi ruterrel.( az ST LAB router lehet, hogy hibás mert az összes led világít rajta és a beállításokat 192.168.1.1-el nem tudom behozni.)

Nah szóval a gépen van net ami közvetlenül van a routerrel összekötve, a wifi router-en maximum a jelerősség de nem lehet rajta az internetre csatlakozni (se LAN-on se WLAN-on)

Tudtok valami megoldást??

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 21. 07:52
 1/3 lordsithlord ***** válasza:

Először is húzd le a TP-t a hálóról és így nézd meg, hogy a géped milyen IP címet kapott az ST-től. Lehet, hogy nem a 192.168.1-es tartományban szór, akkor pedig nem az lesz az elérése, amit írtál.

A másik dolog: a TP-n mindenképpen kapcsold ki a DHCP-t, illetve az ST által szórt tartományból adj meg neki fixen egy IP-t és ezt a címet az ST-ben is add meg, mint lefoglalt IP-t. A hálózati kábelt a TP-be ne a WAN portra dugd, hanem inkább az egyik LAN-ba, úgy egyszerűbb lesz belőni a két eszközt.


Ha a TP lehúzása után sem éred el az ST-t, akkor lehet, hogy kellene neki egy Hard Reset (reset gombot 30 mp-ig nyomva tartod, így visszaáll minden gyári beállításra).

2011. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" van egy (ST LAB)routerem amit összekötöttem a (TP-LINK) wifi ruterrel."


bocsika ,de ez olyan turbó krucifixesen hangzik,amúgy meg minek összekötni két routert,hogy egy gépen legyen net

2011. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amúgy, azért hogy lent is legyen net (wifin) mert fentről rossz a jel. A router a hibás szerintem, úgyhogy megoldom másképp :)

2011. szept. 21. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!