Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most mit tegyek? Ezt honnan...

Most mit tegyek? Ezt honnan tudhatnám meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom a saját routerem jelszavát.
2011. szept. 17. 20:05
 1/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Egy olyan gépről, ami kábellel van csatlakoztatva, belépsz a router webes admin felületére, és megnézed/átírod.

Böngészőbe beírod az ip címét, majd utána a felhasználói nevet, jelszót, ha kell.

Ezek ott vannak a router alján.

Pl.: ip address: 192.168.0.1

user name: admin

password: (nincs)

2011. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont a router jelszót nem tudja, nem fog tudni vezetékkel se belépni... (hogyha nem a wifi jelszóról beszél, de szerintem nem). Resetelni kell a routert, és akkor visszaáll a gyári jelszóra (admin/admin vagy hasonló). Keress rá hogy a te típusodnál hogy van a reset.
2011. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg mindegyik routernél ugyanúgy van. Keress egy kis lyukat a routeren, általában a hátoldalán van. Fölötte lesz egy RESET felirat, egy fogpiszkálóval tartsd lenyomva amíg az összes LED fel nem villan egyszerre majd ereszd el. Miután újra felállt, állítsd be megint a routert.
2011. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szinte az összes routert lehet resetelni. Ilyenkor elfelejti az összes beállításodat többek között a webes felület jelszavát is.
2011. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Remélem, nem néztek hülyének, de sajnos nem annyira vágom ezeket a dolgokat. A lényeg, hogy most a router működik itthon. Én egy asztali gépről írok, de a laptopon is van net. A routert nem én állítottam be, hanem egy ismerősöm kb 1 éve, de a jelszót egy 3. személy írta fel valahova, viszont már nincs meg a papír( bonyolult-.-). Most kaptam egy másik laptopot és szeretném, ha azon is lenne internet.

Beléptem a a router webes admin felületére, de ez nem mond nekem sokat. Nem tudom, hogy mit kellene csinálnom.

Ha resetelem a routert, akkor mi a teendő? Hogy kell beállítani?

2011. szept. 17. 22:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg így:

Felhasználónév: admin vagy user

Jelszó: admin vagy password

Ha így sem jó akkor valószínűleg meg lett változtatva.

Ha reseteled akkor alap beállításokat használ. Beírod a Google-be a routered típusát és melléírod, hogy beállítása, ki fog adni egy csomó egyszerű megoldást.

2011. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha reseteled akkor visszaáll a gyári beállításokra (nem csak a jelszó, hanem minden, szóval ha van wifid akkor az is). A gyári jelszó valami olyasmi lesz mint amit az előző írt. Ha egyik sem jó, akkor írd be google-be hogy "(routered típusa) + default password" és ott lesz valahol.
2011. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is csak alá tudom a többieket támasztani.

hosszan reset. ha nem tudod a gyári jelszót akkor keress rá

router típusa + default password

vagy pl tp-link wr340gd user manual

de általában a gyártó honlapján fent van

pl tp-link

smc

linksys

a márkára keress rá, meglesz az

2011. szept. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában a routerekhez adnak egy telepítő cd-t is amivel igen egyszerűen belehet állítani mindent.
2011. szept. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!