Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Levehetem a borítását?

Levehetem a borítását?

Figyelt kérdés
Van egy asus gtx470es kártyám, és kicsit fel szeretném húzni. Vagy azt szeretném, hogy legalább hűvösebb legyen. Azt találtam ki, hogy leveszem a tetején lévő műanyag borítását és egy 12cm es ventilátort teszek a hűtőbordákra. Mivel rögzítsem?? Vagy van értelme?
2011. szept. 16. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeritnem nem sok értelme van. Akik annak idején tervezték a kártyát biztosan tudták, hogy mekkora hűtés kell egy ilyen cuccnak. Egészen biztos vagy benne, hogy szükséges ez? Mondok egy példát: mondjuk a mostani hőmérséklete a hűtő felületnek +40 fok. Elkezded növelni a frekvenciát és felmegy +60 fokra. Ha a proceszor hővédelme nem avatkozik közbe akkor nyugodtan mehet ezen a hőmérsékeleten. Én először ezt vizsgálnám meg a helyedben, egy jó hűtés fontos lehet processzor húzásnál, de nem feltétlen szükséges túl bonyolítani a dolgokat.
2011. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennek a kártyának nem a legjobb a gyári hűtése. Játék közben 75-80fok. alapon pedig 45fok úgy hogy már állítottam a ventilátor sebességén és belőttem 63%ra. ha automatikusan menne akkor olyan 90fok környékén menne játék közben.
2011. szept. 16. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hány fok. Amíg nem old le a védelem addig mehet.
2011. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:13


Akkor egy GF 9800 GTX+ Dark Knight nálam 110 fokon üzemel magától Crysis alatt, és nem tilt, szóval ez is jó? (Bocs, nemtudom, a GTX470-ben hol a tiltás, de ebből következtetve az NV tojik a tiltásra.)

2011. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az gondolom, hogy a mai modern procikban már mind van hővédelem ( akár GPU akár CPU ). Természetesen van egy optimális üzemi hőmérséklet - ezért kell a hűtőborda - nyilván extrém hőmérsékleten nem ildomos üzemeltetni :)

Én arra akartam rávilágítani, hogy úgy növelje az órajelfrekvenciát, hogy közben nézze a hőmérséklet adatokat és az alapján döntse el, hogy szükséges e a plusz hűtés.

2011. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!