Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » S. O. S.! Erről a prociról...

S. O. S.! Erről a prociról tudtok véleményt mondani? AMD Dual-Core E-350

Figyelt kérdés
Régebben azt hallottam, hogy az AMD-k túlmelegnek, nem bírják annyira, mint az Intel procik, viszont a vásárlásra kinézett laptopban ilyen van.
2011. szept. 13. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz így általánosítani, asztali fronton is volt olyan, hogy az AMD gyorsabb és hűvösebb is volt, mint az Intel. A hordozható piacon viszont tényleg az Intelt favorizálták, mivel az AMD nem koncentrált eléggé erre a piacra, le is maradt....viszont most már az AMD is a mobil piac felé fordult, illetve megpróbál újra sikereket elérni a szerver piacon a bulldozerrel (mint anno a K8 alapú Opteronokkal).

A kérdésben szereplő egység egy nagyon jó proci+gpu chip (APU) kifejezetten netbookokba. Ebben a kategóriában a kétmagos Bobcat CPU magok is erősnek számítanak az integrált 80 stream processzoros HD6310 meg kifejezetten erős (ráadásul a HD videók gyorsításán felül rendelkezik DX11/Direct Compute és OpenCL támogatással, melyek segedelmével általános felhasználásnál is besegíthet a GPU rész a CPU-nak). Mindezek ellenére a fogyasztása is teljesen versenyképes. Én netbookba nagyon örülnék egy E-350-es rendszernek! Egyébként miniITX alapokon is megvehető, ha valaki akar egy picuri, kis fogyasztású HTPC-t építeni. :)


[link]

2011. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a túlmelegedős duma baromság.

Az E350 viszont nem valami erős, netezni, filmet nézni, irodai szoftverekhez meg alap dolgokra jó, de többet ne várj tőle.

2011. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó az az E-350 netbook szinten! Notebookba már gyengének mondható, de oda az AMD a Llano Apukat szánja (max 4 Athlon II alapú maggal és 400 stream processzorral büszkélkedő APU egység). Ezek viszont a Sandy bridge-hez képest gyengébb CPU résszel, de jóval erősebb és nagyobb tudású GPU-val rendelkeznek.

Egy netbooktól szerintem senki ne várja, hogy bazi erős, meg fut rajta a Crysis 2, de arra amire kitalálták teljesen jó...az E-350 meg egy jó netbook procinak számít minden tekintetben (notebookban csak elmegy kategória lenne....nem is tudom van E-350 alapú notebook?).

2011. szept. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az E350 minden, csak nem meleg. Az alacsony fogyasztás miatt hosszú az üzemidő, az integrált GPU elég erős, szóval notebookba ideális.
2011. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Végülis notebookba is jó lehet, ha valaki csak alap dolgokra akarja használni és fontos a hosszú üzemidő...
2011. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alap dolgokra lenne használva, megvehetem nyugodt szívvel szerintetek?
2011. szept. 13. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha semmi gépigényes dolog nem kell, akkor teljesen nyugodt szívvel veheted, sőt, az erősebb igp miatt még jobban is megéri mint a drágább Inteles notebookok.
2011. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2011. szept. 13. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!