Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplap lenne jó ehhez...

Lovas94 kérdése:

Milyen alaplap lenne jó ehhez a konfighoz?

Figyelt kérdés

Gépfejlesztés előtt állok, és az alaplapban nagyon bizonytalan vagyok, úgyhogy jól jönne egy kis segítség.

a konfig:

processzor: AMD Phenom II 955 X4 AM3 Black Edition

VGA: ATI Radeon 6850 1gb. Gyártót nem tudom még hogy melyik, ha valamelyikről van pozitív vagy negatív tapasztalat akkor azt is megköszönném!

HDD: WD Caviar Green 2tb

Az alaplap meg jó lenne 20 ezer alatt, olyan 15 körül inkább! Nem kell semmi extra, USB portból elég a 6 db 3.0 nem fontos. RAM foglalatnak jó lenne 4 db de 2 is elég.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 11. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Megértem az aggodalmad, hisz nem két hétre veszünk alaplapot és ez a gép alapja mégis.

A legfontosabb kérdés, hogy szeretnél-e majd később több videókártyás (Crossfire) rendszert építeni? Ha nem, akkor olcsóbban kijöhetsz.

A ramot illetően nem írtad milyet szeretnél, de bármilyen is legyen, legalább 4GB-ot vegyél! Most úgyis épp, hogy nem vágják utánad...Még 8GB is igencsak megéri.

2011. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg bármelyik AM3-as alaplap jó lesz. Válassz ismert márkát.
2011. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AM3+ alaplapok:

[link]

[link]


Ezek még jó árban vannak. Olcsóbbat szeretnél, de talán megéri a némi pluszt, főleg az utóbbi - ezekbe később tehetsz bulldozer processzort is.


Sima AM3:

[link]


Ez olcsó is, barátomnak is ilyen van. Jó, egyszerű alaplap.

2011. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem szeretek 2 videókártyás megoldásokba belemenni, úgyhogy a crossfire kizárt. Igen, 8gb memóriát szeretnék majd bele, jól fog jönni a jövőre nézve. Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves utolsó, köszönöm a linkeket, az első gigabyte nagyon csábító nekem, talán még a árkeretembe is belefér, még gondolkodom, hogy az legyen-e, vagy az olcsóbb.

Egyébként a konfiggal kapcsolatos tanácsokat is szivesen fogadom.

2011. szept. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!