Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két fajta érintő képernyő...

Két fajta érintő képernyő van, egy olyan ami az ujjat érzékeli, és egy olyan amit nyomni kell (de nem muszály ujjal), mi a nevük?

Figyelt kérdés
Valahol ezt olvastam, és tényleg így van mert a Samsung Galaxy 3-n csak a bőrre reagál, de úgy hogy szinte hozzá se érintem, van viszont például az IPhone ahol érzékeli a körmöt, és erősebben kell nyomni.
2011. szept. 8. 21:26
 1/5 asddaasdda ***** válasza:
92%

IPhone kapacitív érintőképernyő

Kapacitív érintőképernyő:



Az edzett üveg képernyő felületén, a képernyő oldalain elhelyezett elektródák egységes elektromágneses mezőt generálnak, a képernyőt megérintő ujj a sugárzást elnyeli, és a mező torzulásából a rendszer meghatározza az érintés helyét.


Rezisztív érintőképernyő:



A rezisztív technológiánál az üveglap felett, egy vezetőréteget tartalmazó, az üveglaptól elválasztott poliészter fólia található, érintésre a fólia és az üveglap érintkezik, a képernyőt ez hozza működésbe. A kapacitív képernyőtől eltérően nem csak ujjal, hanem bármilyen arra alkalmas tárggyal működésbe hozható.


A rezisztív technológia jó felbontást biztosít, viszont nehéz alkalmazni az aláírásos igazolásokhoz, mert a rétegek vastagságától függ az élettartam és a pontosság.


Ezért minden alkalmazáshoz a megfelelő vastagságú membránokat, rétegeket kell alkalmazni.

2011. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
A muszáj PONTOS J!!!
2011. szept. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 asddaasdda ***** válasza:
89%
most ebbe miért kellet bele kötni
2011. szept. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Mert úgy kell... ha nem tetszik, költözz külföldre...
2011. szept. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz hogy leírtad, és így van a kapacitív gyorsabb, élettartalomra nem megyek most ki, eddig több mint egy éves a mobil, de nincs semmi baj a képernyővel, és úgy látom sokáig fogja még bírni, a rezisztív képernyővel az a fő gondom, hogy egyrészt nehezebben reagál másrészt a LAGG-olása engem eléggé irritál. Annak tényleg csak az az előnye hogy reagál a tollra meg ezekre, de ettől függetlenül nem tartom kezelését egyszerűbbnek.
2011. szept. 9. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!