Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen VGA-at vegyek a gépembe?

Milyen VGA-at vegyek a gépembe?

Figyelt kérdés

Gépem:

Intel Core 2 Duo E7200 2.5ghz x 2.5ghz proci

4 Gb RAM 800 Mhz

400W Táp



Most egy GeForce 8600 GT-m van, de szeretnék valami erősebb kártyába fektetni. Nézegettem tesztetek HD 6700-as szériákról meg 6800-as szériáról is és azt láttam h igen izmos gép kellene ezekhez, legalábbis a 6800-as szériához. Megnéztem még a GeForce 460 GTX kártyát is.

megköszönném ha tudnátok tanácsot adni, milyet érdemes vennem.

Azt hozzá teszem, hogy játékra kell, és alap h full grafon minden játékot vigyen.


Köszönöm, hogy elolvastátok, remélem okosabb leszek majd a kommentjeitekből!


2011. szept. 1. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz valami csúcskategóriás CF/SLI konfig kell, hogy "full grafon" minden új játék menjen. De ehhez a processzorhoz bőven elég lesz egy HD6850, sőt...


[link]

2011. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen, én is azt szemeltem ki leginkább, persze full grafon úgy értem h lehetőleg jó grafika mellett szaggatás nélkül lehessen játszani.

a másik, hogy néztem egy tesztet, és ott elég izmos config volt, ezért gondolkoztam el, hogy akk most biztos jó lenne e a 6850-es?!

itt a vidi: http://www.youtube.com/watch?v=B4OlmNQdIMo&feature=player_em..

2011. szept. 1. 23:37
 3/13 anonim ***** válasza:

A hardverteszt.hu-t ne nézd mert egy reklámoldal.


Erős processzorral azért szokták megtámogatni a rendszert videokártya-tesztekben, hogy biztosan ne legyen hátráltató tényező, így tisztán a videokártyák döntsenek. A te esetedben egy ilyen videokártya mellett biztosan a processzor lesz gyenge.


Teszt:


[link]


[link]


Persze azóta már sokat fejlődtek a driverek is, szóval nem biztos hogy pont így teljesítenek élesben.

2011. szept. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első sorban köszi az eddigi válaszokat! :)

Nah most pedig, milyen kártyát javasolnátok, vagy legalább is melyik lenne az a kártya, még ha erősebb gépet is kívánna, de az enyémmel is majdhogynem "legjobb" teljesítményt nyújtaná.

2011. szept. 1. 23:51
 5/13 A kérdező kommentje:

Kölcsön kaptam a héten egy ismerősömtől egy GeForce 9600 GT-t. Elég jól ment a gépemmel, legalább is én az Assassin's Creed - Brotherhood játékkal "teszteltem". Ment szaggatás nélkül full grafon.

Úgy vagyok vele, hogy igen, jó kártya, de erősebbet szeretnék, hogy ne legyen gond a többi játéknál a későbbiekben, persze kezd már igen elavult lenni a gépem. De úgy tervezem, hogy legalább még 2 évig szolgálhatna engem.

2011. szept. 1. 23:55
 6/13 anonim ***** válasza:
A 9600GT sehol nincs teljesítményben egy HD6850-hez képest, szóval ha kb. elég volt az is, akkor holtbiztos lehetsz, hogy a HD6850-essel jól megy majd minden.
2011. szept. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ezzel tökéletesen egyetértek :D

De az a kérdésem, hogy ez a config ami nekem van, képes lesz e meg bírkózni azzal a hd6850-el.

Szóval nem gyenge a gépem ahhoz a kártyához? persze a táp lehetne erősebb sztem, de most az mellékes!

Mert olyat hallottam, hogy nem fogja tudni teljesen kihasználni a kártya előnyeit, szal én ezt úgy értelmezem magamnak, hogy amire képes a dual proci meg a 4 gb ram maximálisan, azt el érhetem ezzel a kártyával. de a kártya többre is lenne képes, csak a gépem ennyit bír.

Szóval én ezt így értem, ha nem így van akkor javítsatok ki! :)

2011. szept. 2. 00:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze, ez egy kicsit aránytalanul erős a processzorhoz képest, de ha jól vettem ki, azt is lecserélnéd majd. Ha konkrétan egy teljesítményben hozzá passzolót kéne ajánljak, akkor egy HD6770-est mondanék.


Ja, azt még nem írtad, hogy milyen felbontáson lesz a móka.

2011. szept. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
1280x1024-ben
2011. szept. 2. 00:17
 10/13 A kérdező kommentje:

igen a proccesszor cserére is gondoltam, mert hát 3 éves a gép, és egy kis újítás nem ártana, mivel nincs arra pénzem h egy komplett gépet rakassak össze.

Prociknak még nem néztem úgy utánna, ez nekem még tökéletes, de egy intel core quad-ra cserélném le, azt hiszem az alaplaphoz az is jó.

2011. szept. 2. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!