Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép elbír 2-3 css szerver...

Ez a gép elbír 2-3 css szervert,1-2 1.6 szervert és 1 ts3 szervert?

Figyelt kérdés

Proci: Amd athlon x2 250 @ 3,8 Ghz

4 gb ram ddr3 1333mhz

Forsa gt220

op rendszer: win7 ultimate 64 bit. Arra gondoltam, hogy a gépemen elindítanék egy pár szervert, amiken pénzért adnám az admint, esetleg pénzért árulnák szerókat is. Szerintetek bírná a gépem? A procit már járattam 4,2 Ghz-n is és stabil volt.

Most, hogy itt a suli, úgysincs időm játszani. Csak néha-néha jönnék fel a netre:) A gép egész nap be lenne kapcsolva.


2011. szept. 1. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

szervernél elsősorban a FELTÖLTÉSI sebesség számít, az a paraméter, amelyik jóval kisebb szokott lenni az internetszolgáltató reklámjaiban.


a wowból kiindúlva az is csinál kemény 25 kBÁJT/sec FELtöltést EGY KLIENSSEL, elfogadható pinggel, gondolom egy FPS játéknál sincs másképp. Ezzel kalkulálhatsz.



amúgy te tisztában vagy azzal a ténnyel, hogy egy ilyen erőgép nonstop bekapcsolva jócskán megdobja a VILLANYSZÁMLÁT?

anyu és apu nem fognak neked örülni a következő leolvasáskor, hogy csaknem háromszor annyit kell befizetniük. Keresni fogják a probléma forrását :D

2011. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
esélytelen.Amúgy táp?
2011. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

most olvasom, hogy pénzért akarod adni. sok sikert hozzá, tanyasi szervert aligha fognak bérelni tőled, ha maximum, legfeljebb 6 ember fel tud hozzád csatlakozni a gyengécske interneted miatt.


egyébként is, sok internetszolgáltató KERESI, SZŰRI, és BLOKKOLJA a szerver üzemeltetőket az otthoni hálózatokon. Bővebb infókért nézd meg az internetszerződésedet.

2011. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szervergép?XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD amd x2 es processzor?XD én intel i5 2500k val se mernék nagyon
2011. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az internettel nincs gond, a speedtest.net olyan eredményt dobott ki, hogy 87 download és 73 upload:) a villanyszámla nem menne sokkal feljebb, a gépem most is szinte mindig be van kapcsolva. amúgy a css-nél 1 kliens 15 kb-t használ el. Úgyhogy, ha utánaszámolnék, azt hiszem, több min 100-at bírna el:)
2011. szept. 1. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már a leírásban problénát találtam ugyanis ez a processzor nem 3.8 GHz-s hanem 3


És csak szolok hogy a cpu magok órajelét NEM SZABAD összeadni

Ezt én laikusoknak úgy szoktam elmagyarázni hogy :

Árut szállítanak sz.helyröl Budapestre melyik ér oda gyorsabban egy vagy 2 teherautó


A másik dolog ami felesleges info az a Vid kártya

ugyanis a szervernél csak nagyon spec esetben van szükség brutál grafikus teljesítményre ezt ugy hidd el hogy a többszázezres Dell,IBM,HP gépekbe is sokszor csak egy 8 megás integrált van

2011. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3.8 Ghz-re van húzva. új hűtőt raktam rá;)
2011. szept. 1. 21:52
 8/8 A kérdező kommentje:
a videókártyát azért írtam, hogy tudjátok, mivel az op.rendszert nem szeretném lecserélni.
2011. szept. 1. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!