Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép konfiguráció? Milyen...

Új gép konfiguráció? Milyen VGA-t vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Üdv! Új gép összeállításába fogtam, és szeretnék hozzáértő véleményt + némi segítséget kérni a konfigurációval kapcsolatban. Ez lenne a mostani állapot:

CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz Box 46.410,- Ft

[link]

RAM: Kingston DDR3 1333MHz 8GB Kit CL9 KVR1333D3N9K2/8G 11.580,- Ft

[link]

HDD: WD Caviar Green 2TB WD20EARS Ft 17.190,- Ft

[link]

Alaplap: Gigabyte GA-Z68MA-D2H 27.570,- Ft

[link]

Táp: Chieftec-iARENA GPA-500S 500W 8.460,- Ft

[link]

DVD író: Samsung 22x SH-S222AB/BEBE Fekete 4.690,- Ft

[link]

Ház: Cooler Master Elite 342 RC-342-KKN1-GP 7.530,- Ft

[link]

VGA: ?


Ha valamelyik alkotó helyet tudtok jobbat ajánlani, megköszönném. Sata II-t választottam a gépbe eddig, mert azt hallottam, nem éri meg a Sata III az árkülönbözetet, de az indokolt esetben cserélhető. VGA-t nem tudom, milyet kellene vennem, a monitorom felbontása 1280x1024, és egyenlőre nem szeretném azt is cserélni, gondolom ehhez felesleges lenne csúcskategóriás kártyát venni. Egyébként sokféle dologra lesz használva a gép, net, filmezés, videoszerkesztés, játék, modellező programok, de egyik sem terheli le vészesen ezek közül a rendszert.

Nem szeretnék 150e fölé menni árban, így most kb. 25e Ft maradna videokártyára.

Köszönöm a segítséget!


2011. aug. 24. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Radeon HD6770
2011. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1280x1024-hoz ez a konfig úgy fölösleges ahogy van, kidobsz egy vagyont egy dögerős processzorra, amely csak szunyálni fog ilyen felbontáson meg a 25 ezres videokártya mellett. Ennek akkor lenne értelme, ha lenne egy full hd monitorod, meg videokártyára költenél legalább 60 ezret.


De ha mindenképp ez kell, akkor tessék:


[link]

2011. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!

Második, bizonyos szinten igazad van (az is lehet, hogy teljesen), de a monitoromat valószínűleg hamarabb fogom cserélni, mint a gépet, és emellett processzorból sem kizárólag azért szeretnék újabbat, hogy HD-ben játszhassak/filmezhessek, azért elég sok előnye van még ezen kívül szerintem.. Hosszú távra szoktam gépet venni, és pár év múlva még ki tudja mit építek bele? De ha ennyire feleslegesnek tűnik ilyen kiegészítőkhöz ez a CPU, akkor max abból csípek le, ha kifutok a keretből..

2011. aug. 24. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!