Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet az hogy a crysis 2...

Hogy lehet az hogy a crysis 2 nek 4gy ram kell és nekem ment fullon 2 vel?

Figyelt kérdés
ajánlottba kell neki annyi:)
2011. aug. 24. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem a részletesebb textúracsomaggal és nem DX11-ben.
2011. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 micsinai válasza:
Crysis 2-ben a full grafika a legalacsonyabb, a legalacsonyabb pedig full grafika nos nem tudom h neked tört, vagy origi...
2011. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

DirectX 11 módhoz kell bivaly erős gép, DirectX 9 módhoz bőven elég a 2 GB RAM.


Persze a DX11, inkább csak része a hardver és szoftvergyártók nagy összejátszásának, aminek a szlogenje: "Vetessünk csórikámmal méregdrága atomerőművet vazz..."

[link]

2011. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen oprendszerrel és milyen fewlbontáson nyomtad? A Fullon alatt azt értem, hogy Extreme beállításokkal...

4GB RAM-t biztosan nem lehet teljesen kihasználni, de 2GB-t biztosan túl lehet lépni, pláne Vista vagy 7 rendszer mellett...

Nálam játék közben (DX11 meg 1.9 patch nélkül) 1680x1050 felbontáson, Extreme beállításokkal, Win 7 x64 rendszer mellett kb 2,8GB fogyott el összesen (ez nem csak a játék memória igénye)...tehát ennyi kellett ahhoz, hogy a windows és kényelmesen terpeszkedjen és a játék is optimálisan fusson...2GB RAM-mal tuti belefutottam volna az ún. swap jelenségbe (a játék beakad és a HDD lázasan dolgozik a kevés memó miatt).

2011. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Huh előkapartam megint a játékot és most már Ultra+DX11+Hi-Res pack-kal megspékelve indítottam. Az még hozzátartozik, hogy nemrég 8GB memót újítottam a gépbe és azóta a windows 7 x64 is jobban terpeszkedik (2GB körül), plusz a háttérben fut pár alkalmazás (skype, utorrent stb), így 2,1GB volt használatban, amikor elindítottam a játékot. Azon belül a Gate Keepers pályán játszottam egy 10 percet és gyorsan meglestem a feladatkezelő teljesítmény ablakát (ami már előre meg volt nyitva)...meglepődtem a magas CPU használaton és a picivel 4GB feletti memória fogyasztáson (ez alapján a játék indításával majdnem kereken 2GB-t nőt a kihasználtság, azaz kb ennyi kellett csak a játéknak). Nyomtam is egy screenshotot:

[link]

2011. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább a folyamatokról lőj egyet, mert így nem derül ki, mennyit eszik a win, és mennyit a Crysis. Amúgy nem tudom mit eszik nálad 2 gigát, nálam a 64 bites professional 900 megát se.
2011. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most nem érek rá, de majd bepótolom a másik képet!

Amúgy ez már elég régi telepítés (több, mint másfél éves) és nekem alapon is 1,1-1,2GB körül evett a rendszer...ez idővel felkúszott 1,5GB környékére, majd a 8GB memó láttán beharapott vagy 1,9GB-t (és ezt másoktól is olvastam)...most pár háttéralkalmazás mellett 2,1GB-t mutatott a feladatkezelő, amikor indítottam a játékot...

2011. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Lőttem egy képet a folyamatokról is és sajnos az látszik, amit sejtettem....Maga a Crysis 2 exe 1GB körül kért memóriát, de gyakorlatban 2GB-tal nőtt meg a fogyasztás (most 2,09GB-nál indítottam a játékot és 4,15GB-nál tetőzött játék alatt). Gyanítom, hogy a háttérben van más egyéb RAM igény is a játék futtatásához, nem csak az, amit az exe foglal...ez pontosan nem derül ki a folyamatok táblázatból, mert ott összeadva a dolgokat messze elmarad a valós memóriahasználattól. Lényeg a lényeg: Nálam 1680x1050/Ultra/DX11/Hi-Res pack kombóval 2GB-tal ugrik a RAM használat ha játszok a Crysis 2-vel.

2011. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!