Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor fizikailag milyen...

Most akkor fizikailag milyen hardver van a gépemben?

Figyelt kérdés

Van egy Acer Aspire One D255 mininotebook, de nem tudom megállapítani hogy milyen a videoteljesítménye, a biosban 8Mb os video"kárytát" ír ki, de a SIV (system information viewer) nevű progi meg azt írja ki, hogy Intel GMA video 3150 256Mb memory.


Továbbá az FSB- sebességétsem tudom megállapítani, mivel folyamatosan változtatja,a neten 533 mhz-s adatot találtam róla, de eddig én még nem, láttam a programban, hogy 133 mhz fölé ment volna.


Ezenkívül a processzor ami benne van INtel Atom N450 elvileg egy magos, gyakorlatilag meg kettőt lát a program.



Továbbá a procihoz azt írja ki, hogy Atom N450 (pineview) 1,67 GHZ socket 559 FCBGA8


Akkor most Socketes, cserélhető processzor van benne? Vagy Pineview azaz lapraforrasztott?


Hogyan tudnám megállapítani ezeket szétszerelés nélkül?

A gép még garis....


Segítségeteket nagyon köszönöm!


2011. aug. 24. 07:59
 1/1 bix ***** válasza:

"a biosban 8Mb os video"kárytát" ír ki, de a SIV (system information viewer) nevű progi meg azt írja ki, hogy Intel GMA video 3150 256Mb memory. "


a 3150-es saját memóriája lehet 8 mega. a többit a rendszer memóriádból foglalja le. tehát a 256 mega az az 1 gigányi (vagy 2 ha olyan a modell...) memódból jön le.


az fsb dinamikus, terhelés függvényében váltakozik. ha nincs terhelés akkor leveszi és csökkenti a fogyasztást. indíts egy videót pl és akkor nézz rá, esetleg logoltasd. nem kell parázni, ezt automatikusan csinálja, asszem ki is kapcsolható (nem volt atomos gépem, szal nem fix) speedtep körül keresgélj a biosban ha fontos.


a pineview a platfrom neve. rá van forrasztva, nem cserélhető ez tuti.


azért látod kétmagosnak mert az egyik "virtuális" fizikailag egymagos, de tudja a hyper-threading-et, ami a rendszer fele "emulál" egy második magot, így valamivel hatékonyabban futnak le azok a progik amikben van támogatás a kétmagos futásra

2011. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!