Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Help pls! Miért van ez?

Help pls! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Intel Core 2 Duo E7200 2,53Ghz-s procim felhúztam 3,04Ghz-re, win7-et használtam. A napokban tettem újra xp-vel a rendszert, és a proci FAN-jának átlagos rpm-je 50-100-al nőtt, így lett terhelés alatt 1800 rpm. Frissítettem a BIOS-t, és ekkor már a hőmérséklet is 44°C-ról 50-re nőtt, az rpm pedig 2000 fölé ment. Ekkor visszatettem a procit 2,53Ghz-re. Így az átlag hőm. 50-55°C lett 1800rpm mellett. Mi lehet a baj? Vissza kéne váltanom win7-re v a BIOS-t kéne visszaállítani az előző verzióra?
2011. aug. 23. 22:44
 1/4 kuktaberci ***** válasza:

55° az most maghőmérséklet vagy procifelületé, mert nem mindegy. az az 55 még lehet sok is. nézd meg CPUID hardware monitor -ba.

Amúgy nekem is ilyen procim van, és nagyon szuper.

Mellékesen, bios-t frissiteni, húzott órajelekkel szamárság.

biosba kéne az automatikus szabályzást kikeresni, és ott állítgatni.

2011. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na, hosszas BIOS állítgatások után visszaállt a hőmérséklet is 40 fok körüli hőmérsékletre és a FAN sebessége is visszament 1700 alá.:D
2011. aug. 23. 23:43
 3/4 kuktaberci ***** válasza:

akkor add meg, hogy helyes választ adtam. :P

Meg köszönd meg.

2011. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld!
2011. aug. 24. 02:10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!