Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD processzor húzása garancia...

AMD processzor húzása garanciavesztéssel jár?

Figyelt kérdés

A napokban vettem egy AMD Phenom II X4 955 BE processzort.

Láttam, hogy alapon mások 4Ghz-re húzták, illetve hogy sokan alulfeszelték.

A kevesebb fogyasztás miatt én is szívesen alulfeszelném, így a kérdésem az, hogy ez garancia vesztéssel járna?


2011. aug. 21. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen
2011. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag nem tudják rádbizonyítani, ha elfüstöl.


Amúgy alulfeszeléstől ez nem valószínű, hogy bekövetkezik.

2011. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ezeknél a Black Edition processzoroknál (mivel pont túlhajtásra van kitalálva) a garancia az ajánlott értékek betartásáig érvényes, ha nem rég vásároltad akkor érdemes átnézni a papírokat amiket kaptál hozzá, de szerintem alulfeszeléstől nem ugrik még a gari (bár sok energiát nem is fogsz vele megtakarítani).
2011. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem, iszonyat sokat számít a fesz. 3+1 fázisos tápellátás van a mATX lapomon, szóval elvileg 95 Watt a maximum, de simán belepakoltam egy 125 Watt TDP-s processzort, és még emeltem is az órajelen. Csak ennyit kellett csinálnom, hogy 0,1 Volttal lejjebb vettem a feszt.


Ja, és alap feszültségen már bootkor újraindult a gép, tehát nem bírta.

2011. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha lejjebb akarod venni a feszültséget, azt nyugodtan csinálhatod, mert elfüstölni semmiképpen sem fog...


Viszont nem jár garanciavesztéssel akkor, ha a gyártó által megadott paramétereken belül állítod be. Mivel a proci magától visszaveszi az órajelet és a feszültséget mikor nincs használatban, ez elég nagy változtatást is lehetővé tesz számodra.

A wikipedia szerint 0.875 és 1.425 közötti feszültségekkel működik a processzorod, szóval nem valószínű, hogy elvesztenéd a garanciát, 0.875Vnál már be sem indulna a géped alap órajelen... :D

2011. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!