Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erről az ssd-ről hogy deríthet...

Erről az ssd-ről hogy deríthetem ki hogy nem FLASH memória alapú, illetve jó-e játékra?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom hogy a flash memória alapúak rosszak, azért azt szeretném elkerülni hogy olyanlegyen!


2011. aug. 18. 21:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Otthon is lehet emberi áron DRAM alapú háttértárat építeni (Gigabyte i-RAM), de ezt rendszer alá nemigazán tudod berakni. Ami téged érdekelhet az a SLC és MLC közti különbségek, illetve max addig érdekel, amíg nem tudod meg az SLC-sek árát. Nyugodtan vehetsz bármilyen SSD-t, sok évig fog szolgálni. Utolsóval meg nem értek egyet, ég és föld a különbség a legjobb HDD és egy béna SSD között is.
2011. aug. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó egy 1 TiB WD RE4 140 megával ír. Kicsit erős volt az utolsó mondat.

SSD előnyeit játékban nem nagyon fogod kihasználni sztem. Az hogy gyorsabban tölt be elhanyagolható.

Inkább oprendszert rá, logolást swapot mindent lekapni róla.

Erre elég valami 80GiB körüli. Ha megvan az SSD sebessége akkor nagyon észrevehetően reagál az oprendszer.

2011. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én meg szeretem a palacsintát. Pont ennyi köze van a szekvenciális írásnak az oprendszer fürgeségéhez. Miért nem az elérési idővel vagy a random IOPS-mal jössz? Egyébként oda akartam tenni, hogy akkor van értelme ha játékon kívül bármi másra is használja a gépet, de elfelejtettem.
2011. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Gép napi 12 órás beosztásban:

-2 óra játék

-6 óra net msn-el fűszerezve

-2 óra film

-2 óra egyéb (videovágás, torrent, stb... stb...)

A gépem konfigurációja:

amd athlon m300

ati radeon hd 4570

4 gb ram

és a hdd 320 gb 720 prm ( rohadtlassú a géphez képest, amikor megvettem a gépet, marha gyors volt 3 hónapig... azóta egyre lassab, mostmár fagy, jön a kékhalál, és 1,5 éves... többet várnék egy 25 ezer ft-s hdd-től! azért érdekel ssd, mert oké hogy 100 gb ((van külsővinyó)) de ha jó az élettartama 5 évig többszörösen jobban járok mint egy hdd-vel, csak a lényeg, hogy NE legyen rosszabb mint most, crysis magason fut... laptop konfig ez.)

2011. aug. 19. 13:19
 15/25 A kérdező kommentje:
7200 prm érdekes lenne 720 xddd:d
2011. aug. 19. 16:05
 16/25 anonim ***** válasza:
HDD-nek is bőven sok az élettartama, nálad szoftveres hiba van. Köze nincs a HDD-hez a fagyásokhoz, máshol keresd a hibát!
2011. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Na... tehát a HDD-nek a fagyásokhoz. Honnan veszed, hogy a HDD megy tönkre?
2011. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Onnan hogy van 3 laptopunk, egyik 3 másik 2 és az enyém 1 éves, a háromévesben 2x lett vinyó, a 2 évesben 1x az enyében most LESZ, a laptopvinyók élettartama 1-2 év...

149 napot ment eddig összesen a vinyó :D

2011. aug. 20. 14:45
 19/25 anonim ***** válasza:

"a laptopvinyók élettartama 1-2 év"

Baromság.

A rendszernek egy újratelepítés kell, 0 forint, 1-2 óra, de nyugodtan vegyél 30ért egy SSD-t...

2011. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

A rendszernek egy újratelepítés kell, 0 forint, 1-2 óra, de nyugodtan vegyél 30ért egy SSD-t...


IGEN de miután a kékhalál bejön, és a BIOS sem észlel hdd-t akkor hogytelepítsem újra a windowst OKOSEMBER?

És nem baromság ... ha annyit használod mint én akkor tuti 2 év max napi 10-12 óra, átlagban 3 max...

Annyira bírom, hogy kíírok egy kérdést erre az oldalra egy ssd vel kapcsolatban és a hdd párolóji meg rögtön elkezdik a hdd-t fényezni, mikor egy ssd jóval túltesz rajta, ocz agility, vertex...

2011. aug. 20. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!