Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szektorhiba lehet, hogy nem...

Szektorhiba lehet, hogy nem megy a merevlemez?

Figyelt kérdés
WD 80Gb HDD-ről van szó. kb 1 évet kint volt barátom udvarában, tető alatt. Odaadta, csináljak vele, amit akarok. Beraktam a gépembe. 2 hely van benne, az előzőt észlelete, ezt nem. Nem tudom mi az a szektorhiba, de lehet, hogy ez az. :D
2011. aug. 17. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem szektorhiba.

Valószínűleg jumperelés miatt lehet.

2011. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tamasoft ***** válasza:

A leírásod alapján nem szektorhiba. A szektorhiba a merevlemez belső tároló bitjei által alkotott tárolási egységek (szektorok) hardveres, ritkábban címzési egyedi hibái.


Ha be sem indul, akkor más a probléma.

2011. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Csak szakértők tudják megszerelni, vagy ha szétszedem és kitisztitom, az segit valamit? A jumperelést hogy lehet elvégezni...? :)

2011. aug. 17. 23:04
 4/8 tamasoft ***** válasza:

Kitisztítani nem tudod, szétszedni ne is próbáld! A hiper érzékeny belső lemezek azonnal tönkremennének.


A jumperelésnek, vagyis a lemez bekötésének ez a lányege.

[link]

2011. aug. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Az én hdd-m is ilyen. Elolvastam mindent :D

Ezt kell áthelyezni, vagy mi? :D

2011. aug. 18. 09:58
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy van a gépem, hogy van benne egy IDE hdd és egy ATA hdd

Az előző IDE-t kiszedtem és betettem ezt. Az IDE csatlakozóm A hdd-n kívül hozzá van kötve egy cd-romhoz, de az nincs áram alatt, mert nincs annyi kábelem :D..megpróbálok képet feltenni

2011. aug. 18. 10:04
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


HP Compaq DC 760 barebone-m van, ezért vannak ilyen közel egymáshoz :D

2011. aug. 18. 10:15
 8/8 A kérdező kommentje:

Visszavonok mindent :D

Köszönöm a segítségeket, áthelyeztem a fehér cuccokat a 2. és 5. helyre és jó :)

2011. aug. 18. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!