Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dvd írót jól kötöttem be?...

Dvd írót jól kötöttem be? Hogy kell?

Figyelt kérdés
ugyan úgy dugtam vissza ahogy a cd-rom-on volt. de olyan mint ha nem is lenne semmi mert a sajátgépbe sincs és nem is jelezte h új hardver. Mit csináltam rosszúl?
2011. aug. 17. 08:41
 1/9 urimate ***** válasza:
Sata vagy ata? Tápot és az adatkábelt rendesen bedugtad? A DVD meghajtó ugyanúgy van jumper-elve, mint a CD-ROM volt? Biztos, hogy működőképes a DVD meghajtó?
2011. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ata.

mindent úgy dugtam be mint a cd-rom-on előző gépen jó volt. bár már 1 éve nem volt használva de ez nem jelenthet gondot 2x is ellenőriztem.

2011. aug. 17. 08:53
 3/9 A kérdező kommentje:
áram van benne, kinyitódik meg minden.
2011. aug. 17. 08:54
 4/9 urimate ***** válasza:

Hát én a jumpert gondolom így látatlanban a hibának, a bios-ban sem látod az új meghajtót, vagy csak az operációs rendszerben?


Ha végképp mindent úgy csináltál, mint a CD-nél volt, akkor esetleg egy másik gépben tegyél próbát, ha van rá lehetőség, jobb tippem nincs így a távolból.

2011. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 kábel van a jumper kábeljében piros fekete és fehér aszem. 3 nak kéne lenni? megnézem a jumpert mi a baja.
2011. aug. 17. 09:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Van más IDE eszközöd?

Ha nincs akkor a jumpert gyakorlatilag bárhova rakhatod

Ha van akkor vagy mind kettő Cable Select legyen vagy egyik Master másik Slave

2011. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
minden ide ről megy (hdd és a cd-rom) amit akartam volna dvd-re cserélni. ha a jumpert nem dugom be akkor mi van? ilyenekhez nem nagyon értek. most visszaraktam a cd meghajtót egyenlőre nem foglalkozok vele, nem akar jó lenni. úgy sem használom. De van más valami. a egyik hdd azt írja ki h vegye ki a lemezt. de milyen lemezt? nincs sehol semmi lemez bent. ennek a ide csatinál a bal oldalán(végén) le van törve az alső felső kis valami. ez lehet a baja vagy ez nem lényeg??
2011. aug. 17. 11:14
 8/9 anonim ***** válasza:
IDE nem egy kényes vlami ha csak a kábel ment tönkre cseréld ha kederül hogy nem az a bajj buktál 200 forintot
2011. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a cd olvasó megy akkor jó nem ?
2011. aug. 21. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!