Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó ez a mikrofon? (többi lent)

Jó ez a mikrofon? (többi lent)

Figyelt kérdés

hangfelvevésre használnám.

jó minőségű hangfelvételt lehet vele készíteni?

[link]


2011. aug. 12. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is pont ilyen van,csak törtfehér.Mihez,mire akarod használni?
2011. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
saját hangomnak a rögzítésére.
2011. aug. 12. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

hangfelvevésre használható

jó minőségre nem


Ha jó minőségű hangfelvételt akarsz készíteni, menj el egy zeneboltba, és ott vegyél valami rendes mikrofont, hozzávaló mikrofonerősítővel, ami egy kis külső keverőpult. Behringer néven keress ilyesmit. Aztán ennek a kimenete mehet a C line-in-jébe, a PC mikrofonbemenetét meg elfelejtheted. Az csak az általad linkelt kondenzátormikrofonokhoz való, msn-en nyihorászni.

2011. aug. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de nem profi dolgokra használnám hanem pl. kommentáláshoz.

szóval (igaz én nem értek hozzá annyira)szerintem felesleges ilyen hangszerbolti kütyüket venni :)

de javíts ki ha tévednék.

2011. aug. 13. 03:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbára természetesen bőven elég a linkelted, nekem is olyan van, csak leszereltem arról a bigyóról, és a monitor alól lóg ki. Te is szedd majd le onnan, mert összeszeded vele a bútoron levő testhangokat. Kopogás, papírzörgés stb. A fülbedugós fülhallgaóval is ez a legnagyobb baj, hogy ha a kábele lökdösődik, azt hallani, pontosabban csontvezetéssel hallod.


Ha már megszoktad a saját hangod :) és feljeb szeretnél lépni, mindenképpen rendes mikrofont és mikrofonállványt készíts magadnak. A rádióknál olyan karos-rugós "Szarvasi" lámpatartót használnak, ez alatt lehet pakolászni, odébb lehet lökni, nincs útban. De mindenképpen glegyen a számítógéptől, winchestertől.


De ha van egy jó diktafonod, vagy mp3-ad, arra is fel lehet mondani a kommentárt, majd átmásolod a gépre. Ezt síri csendben tudod használni. Léteznek sztereó, tehát 2 mikrofonos változatok is. Nagyon jók! Nekem Olympus van, már régebbi, nem tud mp3-at sajnos, csak wav-ba, de látom a kijelzőjén ahogy ugrál a felvétel kivezérlésjelzője. Ez nagyon sokat segít. Tud hangra is indulni, de ez bar.omság, mert nem tudod mit vesz, és elveszíted az idővonalat is. Sohasem használtam ezzel. Osztályteremben 5 méterről simán felveszi amit a tanár mond, meg azt is amit a hülébb pic.sák körülötted susmurálnak.

(bocs a központozásért, rinyál a trágárságszűrő)

2011. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!