Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert tennétek fel egy régi gépre?

Figyelt kérdés
hogyha 95-től felfelé, de az xp-t már nem viszi!
2011. aug. 9. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se Windowst! Vannak okosabb és egyszerűbben kezelhető Linux terjesztések régi gépekre optimalizálva. Ilyen a Peppermint OS, egy Ubuntu/ Mint alapú oprendszer.


Ízelítőnek adnék egy linket:


[link]


Nem kell valószínűleg vesződni a driverek keresgetésével, mert a rendszermagba vannak integrálva, ami kell azt meg úgy is felajánlja.:) Szerintem az egyik legjobb választás:)

2011. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Akkor Windows 2000-re szavazok stabil jobb mint elődjei (95,98) fut rajta újabb internetböngésző valamint majdnem ugyanaz mint a Windows XP csak másképp néz ki a megjelenítés (minden szürke).
2011. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél windowst, akkor az xp-nek vannak "lebutított" minimalizált változatai, amiből minden lényegtelen dolgot kivettek, hogy minél kisebb gépeken is elfusson.

Ha nem ragaszkodsz a windowshoz, akkor valami emberbarát linuxot, xfce vagy lxde felülettel, ezek kicsivel is beérik. (xubuntu, lubuntu, linux mint ilyen változatai, stb.)

2011. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Írhatsz egy pontos konfigot is, sztem az hasznosabb lenne :)
2011. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Linuxot.
2011. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

amúgy legfőbb gondom a driverekkel van mivel nagyon régi benn a videókártya nincs hozzá driver csak 98-hoz! Amúgy ezt a gépet, csak netezésre használnám! Nem muszály windwos a98 példát csak azért hoztam fel, hogy kb olyan szinten van! De amúgy ilyen: proci 300Mhz-es

ram 144Mb

videókártya 4mb!

2011. aug. 9. 13:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Nos ha linuxot választanék akkor melyiket ajánlanátok?
2011. aug. 9. 13:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elégjó, nekem is van hasonló, csak nekem a merevlemez is kicsi.


Amúgy...ahogy tapasztaltam:

Linux Mint, Jolicloud, egyebek kilőve


van Damn Small Linux...azt még nem próbáltam, de nagyon kicsi gépigény.


Amiz néztem az a Puppy linux, baromi kicsi gépigény és lehet rá szülni netet is vhogy.


Win98-at feltettem, 3.ik indítás után már kb össze volt omolva :D


Szerintem egy Puppy linux-ot próbálj meg, meg valahonnan keress bele még némi ramot, az nethez nem árt.

2011. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és ezek a linuxok felteszik drivereket?
2011. aug. 9. 14:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Felejtős az a gép. Sokkal többet fogsz szenvedni vele,mint amennyit ér az egész.

[link]

2011. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!