Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WD típusú külső wincseszterrel...

WD típusú külső wincseszterrel szerintetek mit lehet tenni (problémáim lejjebb)?

Figyelt kérdés
Pont néztem egy filmet róla, és leesett az asztalról, kb 0,5 méterről, beütődött. Aztán a gép nem olvassa be, fura, halk hangot ad ki, sípolásszerűt. Szerintetek végleg tönkrement? vagy még megjavítható? illetve az adatok róla lementhetők?
2011. aug. 4. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a HDD-kről egy tű olvassa be az adatot. ha használat közben esett le, akkor ugye pörgött a lemez, szerintem lehetséges, hogy a tű megkarcolhatta.
2011. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre tippeltem. De szerintetek javítható még? vagy az egész tönkrement? Egyébként próbálja felpörgetni, de nem sikerül neki.
2011. aug. 4. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy valami elgörbült benne, ezért szorul a lemez
2011. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha megkarcolódott, akkor valószínűleg a megkarcolt részről elvesztetted az adatokat. de lehet, hogy maga a lemez megúszta, csak épp valami más sérült meg
2011. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Valami helyet nem tudsz ajánlani Pesten, ahol meg tudják javítani?
2011. aug. 4. 20:21
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Javítani nem nagyon lehet, a történeted alapján kuka. Ha fontos adat van rajta, akkor a Kürt Rt-hez kell bevinni, lementik az adataid, ha lehet. Amúgy leesett HDD-t tilos újraindítani, mert több kárt okozol, mint hasznot (pl. lavina-effektus). Házilag meg se próbáld javítani, mert nem lehet, és a szétszedéskor bekerülő por beszennyezi a vinyó amúgy teljesen tiszta légterét.
2011. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nincs rá garancia? bár nem tudom hogy ilyeneken segít-e a garancia, szerintem igen
2011. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Garanciát el lehet felejteni. Nem a gyártó hibája, hogy leesett a HDD!
2011. aug. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs rá garancia, nyertem a HDD-t. Valami szervízet tudnátok ajánlani?
2011. aug. 4. 22:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Többe kerül a javítás mint az új. Valami data rescue programmal meg lehet próbálni adatot kinyerni, de egyébként nincs értelme. A kürt meg hasonló cégek megfizethetetlen áron dolgoznak. Cégeknek éri csak meg ahol az adat jóval többet ér, mint a kinyerés költsége.

A bevizsgálás indul talán 10e-ről annyiból már veszek egy kisebb külső hdd-t.

2011. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!