Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a router problémája?

Mi lehet a router problémája?

Figyelt kérdés

Lenne egy kis problémám a routerrel.

Nagyjából fél éve vettem egy TP-LINK Wireless N Router WR941N típusú routert, mert az előző D-link nem igazán bírta. Ez a harmadik router 5 év alatt, és mindegyikkel van valami probléma, szóval lehet nem is a routerrel lehet itt a gond, ennek ellenére leírom a problémát.


Pár hónapig igen jó volt minden, alig szakadt meg az internet. Aztán apám kitalálta, hogy ő biza ki fogja húzni a routert, mert minek menjen, ha csak hétvégén jövök haza, addig netezik a modemről (ADSL netünk 5mbit).

Kb. 1-2 hónapja arra lettem figyelmes, hogy nem tudok online játszani. Mindig megakad kb. 3-4 másodpercre a game, olyan érzés, mintha elmenne az internet, de a router WAN online time-nál ez nem látszik. És folyamatosan ezt csinálja, elég sokszor, borzasztó zavaró, nem lehet rendesen játszani. Nem csak a játéknál vettem ezt észre, hanem egy szimpla flash videónál, látszik, hogy tölt a "csík", és egyszer csak megáll, majd nem folytatódik. Sőt néha netezés közben is érzékelhető, meg akarok nyitni egy honlapot, de nem tölti be, holott ha pár másodperc után újra nyomok egy entert, akkor bejön.

Kipróbáltam csak a modemmel való netezést, semmi probléma nem volt, közel 1 órás game alatt nem volt akadás.

Sőt néha meg is szakad. Játék közben főleg, de egyszerűen megszakad a net, persze újracsatlakozik kb. 20 másodperc után, talán még folytatni is tudom a játékot, de megszakad, ezt a routernél a wan online time-nál látom. Fogalmam sincs mi lehet a baj, a legtöbb routerrel is ez volt, de ott általában azért, mert torrenteztem, manapság alig szoktam.

Mit lehetne ez ellen tenni?


2011. júl. 28. 19:27
 1/7 Manesz ***** válasza:
A torrent nem számít, a routert csak standby állapotba kapcsolás után szabad kihúzni, valószínüleg ez lesz a baj... Mondd meg apádnak hogy TILOS kihúzni azt a vackot, inkább menjen, alig fogyaszt havi 200 Wattórát.
2011. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, de meg lehet valahogyan javítani? Mert elég kellemetlen így netezni...
2011. júl. 28. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg van rajta reset gomb. Nyomd meg, hátha helyrejön utána.
2011. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Reseteltem, beállítottam újra, nem lett jobb.
2011. júl. 28. 21:12
 5/7 Szlaca78 válasza:

1. tilsd le jelszóval a wifid hozzáférését.

2. sokáig szakadtunk, míg végre elmagyaráztam a szolgáltatónak, hogy mi a baj. Kicserélték a modemet és azóta jó.

2011. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van jelszó, mac filter is.
2011. júl. 28. 22:54
 7/7 anonim válasza:
Haveromnak is ugyanez volt a baja, mindig ledobta a net. Kihívták a szolgáltatót (t-online) kicserélték a vezetéket. Nem lett jobb. Kölcsönadtam a routerem, azzal se volt jó. Még1x kihívták a t-seket, ez a csávó egyből mondta, hogy nem jó a modem. Kicserélték, azóta tökéletes. Mint kiderült, sávszélesség-emelés volt, de azt persze nem mondták, hogy a modem nem lesz elég. Félévig szenvedett vele..
2011. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!