Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri a különbözetet kifizetn...

Megéri a különbözetet kifizetni? Részletek a bejegyzésben

Figyelt kérdés

Két asus laptop között vacillálok, leírom a két laptop közötti különbséget, hogy szerintetek meg meg-e éri a drágábbat venni:


Tehát az egyik 155k a másik pedig 190k-ért sikerült találni.


A 190ezer ft-os laptop ennyivel tud többet:

Core i3-2310M processzor helyett Core i5-2410M proci van benne. 4gb 1066mhz memória helyett 4gb 1333mhz kit található a laptopban. 320GB helyett 640GB-os HDD


Na ennyiben térnek el, különbözet 35 ezer ft. Szerintetek megéri a drágábbat megvenni? Most azt ne kérdezzétek, hogy mire kell. Ár érték arányban szerintetek milyen?


(VGA mind a kettőben gtx 540 1GB)


2011. júl. 22. 14:12
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem nem éri meg, az említett i5 -ös proci is csak 2 magos. És az órajele sem magasabb. Ha a vinyó esetleg nem lenne elég, legfeljebb beszel hozzá egy külső vinyót raktározásra.

Ha csak nem vagy valami hard core játékos, elég az i3 -al szerelt is.

2011. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anélkül hogy nem tudom mire kell, nem lehet megmondani megéri e.


Számomra a merevlemez nem mértékadó, mert olcsón lehet külső 1,5-2TB-s vinyókat venni.

Memóriát nem tudom mennyivel másabb 1333 mint 1066...nemhiszem hogy látványosan változna bármi.

Processzor benchmark alapján erősebb a másiknál, igazából elég jelentősen sztem.


Attól függ mire akarod használni...ha olyan programokra amik processzor (3dsmax renderelés, stb) igényesek akkor a drágábbat választod.


Általános célokra az olcsóbbat, és dobsz hozzá egy usb-s vinyót, ha szükséges. Ha játszani akarsz ott meg úgyis a videókártya lesz a mérvadó, és nem a ram meg a proci.

2011. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hardverigenyes munkara fogod hasznalni szerintem nagyon megerne a dragabb, ellenkezo esetben, ha szorakozasra fogod hasznalni, akkor nincs miert a dragabbat vedd.
2011. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!