Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bad sector? Hogyan lehet egy...

Bad sector? Hogyan lehet egy fájlhoz tartozó szektort meghatározni?

Figyelt kérdés

Van egy külső USB HDD-m, amin egyre gyakrabban tapasztaltam sérüléseket az adatokban (pl. mp3 lejátszásnál rövid furcsa zaj, majd ugrik egyet, film megakad, stb.).

Lefuttattam a HD Tune gyors felületellenőrzését, az hibátlannak mondta, viszont a lassút nem volt idegzetem kivárni (kb. 7 óra, a vinyó 600GB-os, 30MB/s-al olvas).

Viszont konkrét fájlokat tudok, ahol a zene lejátszása vagy akár másolása megakad, mindig ugyanott, de ha túltekerem rajta, akkor megy tovább szépen. Plusz elkezdi olyankor erőteljesen pörgetni a vinyót egy ideig (kb. 10 másodpercig), aztán megúnja és megáll a zene, ha nem tekerem el. Ez egy kicsit bad sector gyanússá tette a dolgot.

Mivel megvan a fájl neve, tud valaki olyan programot, ami vagy megmondja annak a sectornak a számát, ahol a fájl található, hogy onnan indítsam az ellenőrzést, vagy esetleg maga a program tud olyat, hogy konkrét fájlt ellenőrzi, hogy a vinyó ott bad sectoros-e?


2011. júl. 12. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem futtass teljes felület-ellenőrzést chkdisk-el, mert máshol is lehet hiba és kijavítja (vagy legalábbis kikerüli)
2011. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez tud olyat, hogy egy fájlról megmutatja, melyik szektorokban található.

[link]

2011. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket, sajnos tényleg bad sectoros a vinyó :(
2011. aug. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!