Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell berakni a mobil...

Hogyan kell berakni a mobil rack-et?

Figyelt kérdés

Van a gépbe mobil rack és a régi gépemből a 20gigás winchestert akarom átrakni.

Már bele is raktam a mobil rackbe összedugtam meg minden de ha berakom a gépbe akkor az ujraindul és valami hibát észlel

Elvileg a winchesteren nincsen vírus ujra lett rakva szinte semmi nicns rajta hogyan kellene megcsinálni ugy hogy működjön

(sajnos nem értek ehhez az pl baj lehet h azon is van windows meg ezen is? azon a home edition ezen meg már letöltött frissítésekkel service pack 2-3 asszem)

ha lehet magyar választ írjatok ne ilyen szakszavakat:D


2011. júl. 10. 21:09
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

IDE -s vinyót nem rakhatsz be a rendszer működése közben, ki kell előbb kapcsolni!

Ezt csak SATA -oknál tudnád megjátszani, de ott is csak AHCI módban.

IDE -seknél még a jumperolásra kell nagyon odafigyelni!

2011. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na jó mondtam h magyar választ:D

szóval ki kell kapcsolni ahhoz a gépet? berakom a vinyót és akkor mukodni fog vagy kell még vmit csinálni? telepíteni vagy bármi?

2011. júl. 10. 21:54
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Nem, alap esetben nem, kell. A lényeg hogy kikapcsolt gépnél szereld be a rack -et, és kikapcsolt gépnél is válaszd le.


Itt egy rövid leírás a jupmperelésről:

[link]

(Merevlemez gyártónként változhat, kivéve optikai meghajtóknál, mert ott mindíg ugyan úgy kell.)


És itt egy kis hasznos olvasnivaló a használatbavételről, és az egyéb problémák elhárításáról:

[link]

2011. júl. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ISTEN VAGY KÖSZI!!!:)
2011. júl. 11. 10:07
 5/7 A kérdező kommentje:

elolvastam de még mindig nem világos:D

lefordítva magyarra: 1berakom a mobil rack-be a vinyót

2 azt szépen összedugom amivel kell

3 berakom a gépbe

4 jumperelek /vagyis a gépen belül is összedugok pá kábalt vagy sikerül vagy nem:D/

5 bekapcsolom a gépet és már jó is lesz?

2011. júl. 11. 10:20
 6/7 A kérdező kommentje:
rájöttem már a kép alapján mert a régi gépem szétszedtem és azon megnéztem a kábeleket meg a fontosabb dolgokat köszi a segítséget
2011. júl. 11. 13:01
 7/7 A kérdező kommentje:
megcsináltam hálás köszönet érte!
2011. júl. 11. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!