Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop hűtése, hogyan?

Laptop hűtése, hogyan?

Figyelt kérdés
Próbáltam ilyen kínai 3 ventis alátétet de nem sokat jelentetett. A gépem minden hőmérséklet értéke 80-85 fok körül mozog, a HDD egyedül ami 46 fokos átlagban.
2011. júl. 9. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

először is szét kell szedni.

ha megvan, most már fel tudod tenni a nagyobb bordákat és a vízhűtést.


ja, hogy hordozni is akarod? Akkor cseréld le az egy asztali gépre.

2011. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

wtf?...sok eszed van előző

amúgy próbáld kifújni a laptop ventillátorából meg hűtőbordái közül a port, azis lehet hogy a ventillátorlapátok között felgyülemlett valami porcica, jártam már úgy, meg én csak simán alátámasztom a gép hátulját hogy ne melegedjen át alatta a levegő, bár ezt neked megoldja a hűtő cucc is

milyen laptopod van, és játék közben megy fel így, vagy alapból ennyire magas a hőmérséklet?

mert ha alapból, akkor lehet segít az energiatakarékos mód, vagy valami program amivel lentebb lehet venni a processzor teljesítményét ha énn nincs rá szükség, azis segíthet

2011. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Asztali gépre? Persze, csakis. Majd órákra hordok magammal egy benzines aggregátort meg a gépet + monitort meg minden sz@rt. Böszme...


Másodiknak köszönöm a normális válaszát. MSI VR630x típusú notebookom van, nem egy nagy durranás, viszont nyeremény gép volt, és nem szándékozom lecserélni még egy ideig mert nincs rá keret. A szétszedésen gondolkodtam én is, viszont még van 3 hónap garancia, addig nem szeretném bolygatni mivel ezeknek a gépeknek a hűtőventilátora hamar el kezd kattogni stb. (21 hónapja van meg, ez a 3. ventilátor) és mielőtt lejárnak szeretném még újra kicseréltetni.


Valami hardveres hűtésre gondoltam, esetleg passzív hűtés a burkolatnak?

2011. júl. 9. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:

nálam: portalanítás, 4 db lego kocka alá oszt jó!

ehhez: [link]

2011. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja és mint a linken is láthatod, nem mai darab de COD 4 multi napi 3-4 órában tökéletes. :)
2011. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2.ik vagyok, érdeklődd meg sztem az MSI-nél hogy lehet e valamiképp javítani a hűtésen, esetleg újrapasztázás vagy valami, bár valszeg sokat nem lehet hozzáadni, amíg garis érdemes kitakaríttatni a hűtőt, de ha bele is fújsz tüdőből mindkét oldalról akkor is kijön sok por ha az a gond, a lego kocka is jó megoldás amúgy :D, meg én a Notebook Hardware Control programot használom, ahol a CPU-nak előre beállított teljesítmény sémái között lehet pipálgatni, kisebb fogyasztás, kisebb melegedés, kisebb teljesítmény lehet, nagyon mást buherálni nem érdemes, de nekem ez segíti a normál hőmérsékleten tartani a gépet
2011. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" 2.ik vagyok, érdeklődd meg sztem az MSI-nél hogy lehet e valamiképp javítani a hűtésen, esetleg újrapasztázás vagy valami, bár valszeg sokat nem lehet hozzáadni, amíg garis érdemes kitakaríttatni a hűtőt, de ha bele is fújsz tüdőből mindkét oldalról akkor is kijön sok por ha az a gond, a lego kocka is jó megoldás amúgy :D, meg én a Notebook Hardware Control programot használom, ahol a CPU-nak előre beállított teljesítmény sémái között lehet pipálgatni, kisebb fogyasztás, kisebb melegedés, kisebb teljesítmény lehet, nagyon mást buherálni nem érdemes, de nekem ez segíti a normál hőmérsékleten tartani a gépet"

nyilván nem játszol, de ezért vettem gammer lapit anno!

2011. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekemis ugyanez a helyzet,volt már,hogy felvittem kerek 100°C -ra (105ig bírja a proci) és akkor anyáztam egyet és gyorsan kiléptem a flash játékból...Am nekem anélkül is már induláskor 49-56 körül van a hőmérséklet,és mire bemelegszik a dög addigra már 70-80 is szokott lenni..de ez már így megy 4 éve :)
2011. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!