Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem veszi meg ezt...

Miért nem veszi meg ezt senki, tényleg ennyire pang a pc piac?

Figyelt kérdés

[link]


Hirdetésem 9. legalsó hozzászólásában részletezem is hogy mi mennyibe kerül, 240k lenne újonnan. 160k-ért se veszi meg senki. 170-ért árultam 1,5 hónapon át rengeteg ajánlatot kaptam de senki nem volt fizetőképes. Most egy kereskedővel állapodtam meg, holnap elviszi 125k-ért vga nélkül. Azaz ha utólag elmegy vga az azt jelenti hogy kb 155-157k-ért ment el a gép. Amin egy csomót keresett

Ez engem nem zavar, de mégis miért nem találok én vevőt erre?

Jó vágom hogy Sandy Bridge iszonyat jó, de ahhoz képest mennyiért adom ez is best buy, ami abból is látszik, hogy még a kereskedő is szívesen elvinné


Ha tudtok valakit aki egybe elvinné szóljatok nyugodtan


2011. júl. 7. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A gépet számtech boltba vagy webshopba vetted?
2011. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Számtech boltba szólnak a garanciák, illetve lap+proci nagyker garis de van hozzá számla, és a qerty computerhez kell vele bemenni ha valami baj történt
2011. júl. 7. 13:51
 3/5 c:\ ***** válasza:

Nagyjából összeadva (ha nem tévedtem sokat) akkor ennek a mostani új ára kb. 160.000 + ÁFA


Hát legfőképpen ezért nem viszik el úgy igazán. Általában alapszabály az eladásnál, hogy a nettó ár alatt valamivel hírdeti az ember és akkor általában sikerül is eladni.


Feltéve, hogy nagyjából helyes az aktuális új érték megállapítása, egybe eladásnál kb. a 140.000 forint lenne reális ezek után.


Természetesen ha valamivel több/kevesebből jön ki az új ára most, akkor az arányok is e szerint változnak.


Sajnos ha bruttó árral számol az ember az eladásnál, akkor általában az életben nem adja el az adott cuccot, vagy legalábbis csak annyira lassan, hogy az idő alatt már amúgy is elveszti azt a plusz összeget. :)


Ez természetesen az én véleményemet tükrözi a dologról, aztán majd mindjárt jönnek (vagy nem) a többiek is.

2011. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 c:\ ***** válasza:

Látom te is összeadogattad a másik fórumon, 190 nettó körülire jött ki, én nem kerestem meg mindennek az árát külön.


Ebben az esetben a 160-as ár reálisnak mondható, de mivel összességében 160 ezer forint nem kevés, ezért jogos, hogy az ilyesmit nem viszik el hamar.


Mindig ez van, ha az ember valami drágább dolgot akar eladni, rengetegen jönnek, akik valójában csak szeretnének ilyet, de megvenni nem tudják és már az is hoz némi kielégülést a számukra, ha legalább beszélgethetnek róla az eladóval. :)


Ez pont olyan, mint amikor nyitnak itt topicot, hogy karácsonykor, meg 2 év múlva venne gépet, milyet vegyen.

Én is voltam 14 éves - bár picit már régen volt (sajnos :D) - ismerem ezt az érzést.

2011. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
c:/nek teljen igazi van..és hogy számtechboltba vetted így nem is ért annyit amiért anno megvetted mert akik eladták neked tuti nagy haszont zsebeltek be..kb.30-40ezret
2011. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!