Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet felhúzni a processz...

Hogy lehet felhúzni a processzoromat?

Figyelt kérdés

CPU: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80 Ghz (1 magos)

RAM: 2 gb ddr2

Videókártya: Nvidia GeForce 8500 GT 512 mb

az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne feljebb húzni a processzort és meddig, milyen programmal vagy hogy?


2011. júl. 6. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
BIOS-ból lehet(ne), de én nem ajánlom. Egy dolog hogy a gatyád rámegy a fogyasztására, de fűtésszámlát nem kell fizetni, mert a proci fűt majd a radiátor helyett.
2011. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Celeron különben se érné meg húzni, egyrészt mert nem bírja, másrészt meg gyorsan zuhan a rendszer stabilitása ilyen kiherélt processzorral.
2011. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is azt tudnod kell, hogy a komoly tuninghoz azért komolyabb ismeret is kell. Megfelelően kell játszani a feszültség adagolással, és ha gyári proci hűtőt használsz azt feltétlen le kell cserélned valami komolyabbra.


Kisebb tuning esetén viszont ezek elhanyagolhatóak. Olyan 3,1ghz-ig gond nélkül felhúzhatod, feszültséget se kell adnod neki, és még a gyári hűtő is elég lesz a proci számára :)

A bios kezelőfelülete egyébként gyártónként változik, ebben látatlanban így nem tudunk segíteni.

2011. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt ne húzd, amúgy is csak labilissá tenné a rendszert.
2011. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet felhúzni... ha valamit fel akarsz húzni, akkor szerezz be egy kakukkos órát.


..főleg azért nem éri meg, mert 15000ft körül már kapsz egy alaplapot és egy bele illő processzort, ami ennél jóval erősebb, vadonat újat.

2011. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ezt a processzort ne akard húzni mert ha 4GHZ lenne akkor is egy fos lenne...... (nekem is ilyen van)
2011. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pj0tr ***** válasza:

Ahogy már írták előttem. Ne húzd fel, mert:

- Látszik, hogy nem értesz hozzá és nagy valószínűséggel 0 GHz-re alakítanád a melévő 2,8at

- Ezt a procit nem éri meg húzni, mert nem nyersz vele gyakorlatilag semmit, annyira gyenge alapból


A villanyos meg fűtéses dolgok azért remélem te is érzed, hogy hülyeség. A jelenlegihez képest észrevehetetlen.

Egyébként a kérdésre a válasz:

BIOSban (BIOS függő, hogy hol)

Állítani kell az FSB ( [link] értékét és a szorzóét és a kettő szorzata adja meg a CPU-d teljesítményét. Figyelni kell arra, hogy a feszültséget óvatosan emelni kell mert különben nagyon instabil lesz a gép, azonban emiatt jobban is melegszik a proci, szóval a jobb hűtésről is gondoskodnod kell.

És vissza is értünk az elejére. Szerintem el se kezd.

2011. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha huzod, 1db fps el se lesz több semmibe. még egy jobb fajta p4 be talán...
2011. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos pont nem hülyeség hogy jóval többet fogyaszt, és az sem, hogy rendesen felmelegszik. Nem egy Cerka, Pentium járt már nálam, mondván "nézzük mennyit lehet húzni rajta". (Akik kértek, nem merték saját kezűleg csinálni) Annyiban igazat adok, hogy ez feszültség emelésénél jön elő leginkább, amit gyári hűtővel nem igen szabad csinálni, ugyanis XY Mhz-ig elég a teljesítménye, de utána... (Mint már előttem írták, ez úgy 3.1 - 3.4Ghz környéke) Viszont ha a Windows 1mp-el hamarabb Bootol, sokat mondtam. Nem éri meg.
2011. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!